Daha fazla saklama alanı için yeni yollar bulun.

Küçük mutfağınıza daha fazlasını sığdıramayacağınızı mı düşünüyorsunuz? Yukarıya, aşağıya ve köşelere iyi bakın ve kapıları gözden kaçırmayın. Ray veya ufak dolaplar ekleyebileceğiniz birkaç ekstra yer keşfedebilirsiniz. Zemin alanını boş bırakmak istiyorsanız raf çıkıntılarına veya radyatörlere bir şeyler asmayı deneyebilirsiniz. Kiralık bir dairede yaşıyorsanız, açık raflar veya duvara sabitlenmiş modüler çözümler, zaman içinde ekleme yapabileceğiniz ya da taşınırken yanınızda götürebileceğiniz hesaplı saklama alanlarına dönüşebilir.

IKEA İyi Fikirler - Küçük mutfaklar için akıllı çözümler

“Konuklarımızla yemek masası etrafında toplanmayı seviyoruz. Bu masa dar bir alanı verimli bir şekilde kullanan yaratıcı bir tasarım.”

IKEA İyi Fikirler - Küçük mutfaklar için akıllı çözümler
 

Saklama çözümlerinize eğlence katın.

Mutfak gereçlerinize kişiliğinizi yansıtacak bir saklama çözümü yaratmak için yazı tahtası, tebeşir ve çiviler kullanarak ortama neşe katın. Dış çizgiler sayesinde herkes hangi aksesuarın nereye asılacağını bilir.

IKEA İyi Fikirler - Küçük mutfaklar için akıllı çözümler
 

Tezgahınızı temiz tutun.

Dağınıklığı ortadan kaldırarak çalışma alanınızı verimli bir şekilde kullanın. Kesme tahtaları, mutfak aletleri, hatta yiyecekler bile size daha fazla hazırlık alanı bırakacak şekilde duvarlara asılabilir.

En sık kullandığınız gereçleri elinizin altında tutun.

Sık kullandığınız malzemeleri duvar rafında tutarak ve seyrek kullandıklarınızı daha üst raflara yerleştirerek günlük rutini daha sadeleştirebilirsiniz. Kahve seviyorsanız neden bütün ihtiyaçlarınızın tek bir rafta bulunduğu bir kahve alanı yaratmayasınız ki?

IKEA İyi Fikirler - Küçük mutfaklar için akıllı çözümler
 

“Tekerlekli servis arabaları ekstra çalışma alanlarıdır. Bunları mutfakta da, oturma odasında TV karşısında iş yaparken de kullanabiliriz.”

Site Creation & Technology by MagiClick Digital Solutions

STOĞA GELİNCE HABER VER

Onaylıyorsanız lütfen iletişim tercihlerinizi belirtiniz.

Sayfa Başına Git