IKEA Ideas - Adapting a small home as your family grows

Küçük ev, büyük aile

Emilia, “Yedi kişilik ailenin yaşadığı bu daireyi tasarlarken şehirleşme eğiliminden ilham aldık” diyor. “Bugün, birçok insan, ailesi büyüse de aynı evde kalmayı tercih ediyor veya buna zorunlu kalıyor. Bu durum gizlilik açısından iki konuda sıkıntı çıkarıyor: evde birlikte geçirilen kaliteli zamanın nasıl en üst düzeye çıkarılacağı ve herkesin bağlantıyı kesip nerede ve nasıl rahatlayacağı.”

“Oturma odası aynı zamanda ebeveynlerin yatak odası olarak kullanılıyor. Saklama üniteli yataklı kanepe, tekerlekli sehpa ve aydınlatma, gündüzden gece moduna geçişi kolaylaştırıyor."

“Antreyi, içinden yürüyüp geçilebilen, herkesin eşyaları için özel bir yere sahip bir gardıroba dönüştürmek, hızlıca hazırlanırken yatak odalarının ve banyoların üzerindeki baskıyı biraz hafifletir.”

“Açılabilir yemek masası sayesinde, ailece yenen yemeklerden sonra masayı çocuklar için bir çalışma alanına ya da ebeveynlerin arkadaşlarıyla zaman geçirmeleri için bir yetişkin alanına dönüştürebilirsiniz.”

Ranza arkadaşları

“Yatak odalarından birinde evin en büyük üç çocuğu kalıyor, hatta iki kardeş mevcut alanı en iyi şekilde kullanmak için bir ranzayı paylaşıyorlar. Farklı renkli bölgelere ve farklı kitaplıklarla aydınlatmalara sahip olmak gibi bireysel ayrıntılar, her çocuğun okuyacak, dinlenecek ve hayal kuracak alanlara sahip olduğunu ifade ediyor.” diyor Emilia.

Aç-kapa genç bölgesi

En büyük çocuğun, küçük kardeşlerinden ayrı olarak kendine zaman ayırması için alana ihtiyacı var. Perdeyi çekerek odanın içinde bir oda yaratabilir. Ayarlanabilir lambalar da odanın ortamını değiştirmesini sağlıyor.

Çalışma ve kendini ifade etme alanı

Çocuklar büyüdükçe bağımsızlıklarını ve kimliklerini keşfetme özgürlüğüne ihtiyaç duyarlar. Çalışma alanı ile makyaj masasının birlikte kullanımı, kendini ifade etmenin yanı sıra sınavlar için ders çalışmaya da alan sağlar.

IKEA Ideas - Adapting a small home as your family grows
 

Paylaşılan aile banyosu

Kalabalık bir evde, tek bir banyo her zaman yüksek talep görür. İkili lavabo, sabah telaşında alanı paylaşmayı kolaylaştırırken, aynalı ve büyük çekmeceli dolap, herkesin banyo eşyalarını saklamak için bir yere sahip olduğu anlamına gelir.

IKEA Ideas - Adapting a small home as your family grows
 
 
 

Yer tasarrufu sağlayan depolama

Duvara asılan aksesuarlar banyodaki değerli yerin tasarrufunda büyük rol oynar ve gerektiğinde alıp kullanması kolaydır. Ayrıca, eğer anne ya da baba banyo yapmak istiyorsa, daha rahatlatıcı bir ortam oluşturmak için her şeyi duvardan indirebilir. ”

Site Creation & Technology by MagiClick Digital Solutions
Sayfa Başına Git