Koyu tonlarda bir dekorasyona cesaretiniz var mı?

24.10.2017

Evinizi bir tiyatro sahnesi gibi canlandırmaya ne dersiniz? Tasarımcımız Emma Parkinson'a bu gizemli ve çekici görünümü elde etmemizi sağlayacak püf noktalarını sorduk. Daha önce film setlerinde ve 2,5 yıldan bu yana IKEA'da iç tasarımcı olarak çalışan Emma, bu stili kendi yaratmış olmasa da drama sahnesi kurmakla ilgili çok şey biliyor. "Bu stil bana eski bir tiyatro sahnesini hatırlatıyor. Burada bir sofistikelik ve savurganlık havası var, ancak dinginlik ve misafirperverlikle dengelenmiş durumda."


IKEA İyi Fikirler - Renkli bir bahçe daveti
 

Dramatik bir sahne yaratın. "Odanın gerçekten çok koyu tonda olmasının önüne geçmek için, buradaki gibi siyah masa, mavi sandalyeler ve mavi cam kapılı dolap gibi farklı tonlarda ve materyallerde ürünler kullanın. Bir parça koyu sarı ve altın rengi odanın görünümünü aydınlatacaktır." Uzun bir kadife perde, duvardan duvara bir halı, gruplandırılmış spot ışığı havası veren aydınlatma ve göz alıcı çatal bıçak takımı, aynı zamanda iyi bir izlenim bırakan abartılı kombinasyonlardır.

Karışık ama zengin bir görünüm. Bohem yapılar, ağırlıklı olarak koyu renk tonları ile gri, siyah, çam ve bambu üzerindeki ahşap desenleri, pirinç detaylar, kapitone ve keçe dokular, cam objeler, yeşil ve mavinin derin renk tonları, bir parça sarı veya pembenin kattığı hafiflik, tüm bu detaylar karışık gibi görünse de görünümü zenginleştirir.

 
IKEA İyi Fikirler - Renkli bir bahçe daveti
 
 
+
IKEA İyi Fikirler - Renkli bir bahçe daveti

Rahatınıza düşkün olun. Yumuşak kontrastlı renkler ve tekstiller kullanarak koyu renkli duvarların ve mobilyaların ağırlığını hafifletebilirsiniz. "Birbiriyle uyumlu birkaç deseni bir arada tutarak genel görünümü parçalayın. Bir veya iki renk ailesinin dışına çıkmadan soyut parçaları çizgilerle veya doğadan ilham alan desenlerle eşleştirmekten korkmayın.

Kendinizi anlatan bir galeri oluşturun. Sizi mutlu ve gururlu hissettiren şeyleri toplayın ve onları özel bir yerde sergileyin. Saklamak istediğiniz ama erişilebilir olması gereken objeleri kutuya veya kapaklı dolaplara yerleştirebilirsiniz. Çerçeve, resim, kitap, vazo, buraya her ne yerleştirecekseniz aynı renk ailesinden tonlar kullanmaya çalışın. Gösteride hoş bir efekt yaratmak için birkaç beklenmedik unsur ekleyin.

IKEA İyi Fikirler - Renkli bir bahçe daveti
 
 
+