Keyifli bir akşam yemeği daveti için sofra hazırlama ipuçları

24.10.2017

Bir yemek daveti vereceksiniz ve sofra düzeninizle kocaman bir alkış almak istiyorsunuz. Biz size bu konuda yardımcı olabiliriz. Günlük sofranızı özel bir davete dönüştürmek için tasarımcımız Jenny'nin hazırladığı rehbere bir göz atın.


IKEA İyi Fikirler - Keyifli bir akşam yemeği daveti için sofra hazırlama ipuçları

1. Öncelikle sofranız için bir tema bulun. Nostaljik, doğal ya da hoşunuza giden herhangi bir temayı kullanarak sofranızı hazırlayabilirsiniz. Hangisini seçerseniz seçin, önemli olan renk ve/veya tarzların birbiriyle uyumlu olmasıdır. Buradaki örnek için Jenny, kışın yumuşak sakin renklerinden, yün çoraplardan ve her daim yeşil kalan dallardan ilham aldı.

2. Sıra sofranızı süslemeye geldi. Önce masa örtünüzü yayın ve seçtiğiniz temaya uygun eğlenceli sofra yerleşim kartları ile oturma düzenini kişiselleştirin. Sofranızdaki yerleşim kartlarının aynı ya da benzer olması daha kuvvetli bir etki yaratacaktır.

 
IKEA İyi Fikirler - Keyifli bir akşam yemeği daveti için sofra hazırlama ipuçları
 
 
+

3. Masanın altını da unutmayın. Halılar, minderler veya masanın üzerinden sarkan masa örtünüz, sofranızın görünümünü zenginleştirir. Jenny burada biraz ilginç görünse de sıcak kış günleri temasını kuvvetlendirmek için sandalyelerin arkasına yün çoraplar astı.

4. Masanızın üzerini süslemek de, sofranıza sıcak ve samimi bir görünüm kazandırır. Biz burada tavan lambasını aydınlatma zinciri ve çam ağacı dalları ile süsledik. Siz de bayraklar, kağıt şeritler veya küçük disko topları ile süsleyebilirsiniz.

 
IKEA İyi Fikirler - Keyifli bir akşam yemeği daveti için sofra hazırlama ipuçları
 
 
+

5. Ve son dokunuşlar. Masanıza servis tabaklarını da yerleştirdikten sonra sofraya mumları eklemenin veya ışığı biraz azaltmanın tam zamanı.