1. Karanlığı hayatın bir parçası olarak kabul edin.

Kutup çizgisi üzerinde yer alan Tromsö'da günışığı mevsimlerle birlikte dramatik bir şekilde değişir. Yaz mevsiminde yaşanan ve hiç batmayan gece yarısı güneşi, 4 ay sonra yerini karanlığa bırakır. Ama buna karşın bu coğrafyada kış depresyonu neredeyse hiç yaşanmaz.
Bunun 1. adımı, kabullenmedir.

IKEA İyi Fikirler - İskandinav tarzı minimal yaşam
 

2. Günlük aktiviteleri aksatmayın.

Karanlık, belli ki buna alışık sakinlerin yaşam tarzını pek etkilemiyor. İskandinavya'da Kuzey Işıkları'nı yakalamak için beklerken ya da bir sonraki gece yürüyüşünü planlarken kalın giysileri el altında tutmak en iyisi olur. Ayrıca, ekstra bir el feneri de her zaman işe yarar.
2. adım: karanlığı görmezden gelin.

IKEA İyi Fikirler - İskandinav tarzı minimal yaşam

3. Hayatınızı daha huzurlu bir hale getirin.

Karanlık çöktüğünde rahatlığın verdiği huzura sığının. "Hygge", hayatın basit zevklerinden keyif alma konsepti için bir İskandinav kelimesi. Arkadaşlarınızla toplanın ve sıcak içecekleri paylaşın. Erken gelen akşamlara ambiyans katmak için mumları ve fenerleri yakın.
Mutluluğa giden 3. adım, "hygge"nin sihrini yapmasına izin verin.

IKEA İyi Fikirler - İskandinav tarzı minimal yaşam
 

4. Kendinizi kış tekstilleriyle sarın.

Kadife yumuşaklığında kalın perdeler, odaya sıcak ve samimi bir his katar. Güneşi olabildiğince içeri almak için gün boyunca perdeleri açık tutun ve geceleri yalıtımı arttırmak için perdeleri kapayın. Bir sürü yumuşak minderle kanepeleri yumuşatın, sandalyeleri üzerlerinden sarkan örtülerle süsleyin.
4. adım: tekstil ürünleriyle sıcak bir ortam yaratmak.

5. Yarattığınız sıcak ortamın keyfini çıkarın.

'Hygge' hissini arttırmak için halıları üst üste yayarak kış cennetinizi daha sıcak tutun. Yerde kendi halı kolajınızı oluşturmak için farklı halılar kullanın. Gördüğünüz gibi, soğuk kış gecelerini daha eğlenceli hale getirmek o kadar da zor değil.
5. adım: Karanlığa meydan okuyan sır mı? Karanlığı kucaklayın.

Site Creation & Technology by MagiClick Digital Solutions
Sayfa Başına Git