IKEA İyi Fikirler - İskandinav tarzı minimal yaşam
 
 
IKEA İyi Fikirler - İskandinav tarzı minimal yaşam

Tatlı birliktelikler için bir ev

Oturma odasını Danimarka'nın dünyaya hediye ettiği 'hygge' akımından esinlenerek birliktelik için bir üs haline getirin. Fiona ve Bobby çifti işlerini evden yürütüyorlar ve 3 yaşındaki oğulları Stanley yuvaya başlamak üzere. "Gün içinde ikimiz de proje yetiştirdiğimiz için çok yoğun olabiliyoruz. VALLENTUNA kanepemiz akşam saatlerinde kendine geliyor ve hepimizi birbirimize yakınlaştıran bir karşılama noktasına dönüşüyor." diyor Fiona.

Eskiyi ve yeniyi kucaklayın.

Minimalist tasarım yaparken yepyeni ürünler kullanmanız şart değil, yeni mobilyaları eski aksesuarlarla birleştirebilirsiniz. "Yemek masamız Bobby ile birlikte gittiğimiz üniversiteye ait 1970'lerden kalma endüstriyel bir masa. Altında hala kurumuş eski sakız kalıntıları var! Ama ona sahip olmak bizim için çok anlamlı. Beyaz bir yemek masasıydı, ama biz şimdilik onu siyaha boyadık ve yanına birkaç yeni sandalye ekledik." diyor Fiona.

Daha azı için yer açın.

Mutfağı düşünün, tabak, çanak, bardak, saklama kapları gibi temel objelerin yanı sıra birçok küçük büyük araç gereç de burada. "Mutfakta her gün kullanılan çok sayıda eşya var ama hepsini ortada sergilemek istemiyoruz. Biz "azı karardır" diye düşünenlerdeniz. Bu yüzden kapaklı dolaplar mutfağın ve yemek odasının daha düzenli görünmesini sağlıyor. Üstelik evin şef aşçısı olan Bobby, düzen konusunda oldukça titiz."

IKEA İyi Fikirler - İskandinav tarzı minimal yaşam
 
 

Sosyal bir çalışma alanı yaratın.

Evde gibi hissetmiyorsanız ev ofisin ne anlamı var? "Yıllar içinde ev ve iş hayatının bizim için bir olduğunu farkına vardık ve bu durumdan memnunuz. Çalışma alanımızı oturma odasından ayırmak yerine onu oturma odasının bir parçası haline getirmek istedik. Eskiden tek bir masada çalışırken şimdi yan yana 2 masa bize daha geniş bir çalışma alanı sağladı. Çalışırken de yan yana oturabiliyoruz." diyor Bobby.

Mutluluk saçan anı duvarı

Aile hatıralarının ve özel anları sahne önüne çıkmasını izin verin. "Önümüzde gergin bir gün varsa sabah alt kata inerken anı duvarına bakmak bizi neşelendiriyor. Hatta gelinliğim bile orada asılı. Çoğunlukla unutulan bir alan olan merdiven boşluğunu daha anlamlandırıyor." diyor Fiona.

IKEA İyi Fikirler - İskandinav tarzı minimal yaşam

Sakin bir uyuma ortamı yaratın.

Yatak odasını dekore ederken minimalist bir yaklaşım deneyin. Fiona, "Bizim için konfor sadece fiziki veya duygusal değil, aynı zamanda görsel de. Daha rahat görünmesi için örtü ve battaniyelerden üst üste katmanlar oluşturmayı seviyoruz, ama abartmamak için dikkatli davranıyoruz." diyor.

Oyun için alan.

Çocukları meraklı olmaya ve farklı oyunlar oynamaya teşvik edin. "Çoğu zaman Stanley'in odası tren yollarından ve bloklardan oluşan bir oyuncak patlaması gibi görünüyor. Ama sorun değil çünkü oyun bizim için çok önemli. Odada oyuncaklara yetecek kadar saklama ünitesi bulunuyor. Odayı toplama zamanı geldiğinde, Stanley, hangi oyuncağın hangi kutuya konacağını biliyor ve kendi topluyor."

Site Creation & Technology by MagiClick Digital Solutions

STOĞA GELİNCE HABER VER

Onaylıyorsanız lütfen iletişim tercihlerinizi belirtiniz.

Sayfa Başına Git