Işıklı hayat: Bebekle gelen geç geceler

02.01.2018

Bebeğinizin doğumuyla eve tarifsiz bir sevgi ve mutluluk gelir. Aynı zamanda gece kalkmaları da başlar. Bebeğinizin ve sizin daha rahat geceler geçirmeniz için aydınlatma fikirleri ile hayatınızı biraz olsun kolaylaştırabilirsiniz.


IKEA İyi Fikirler - Bebekle gelen geç geceler
IKEA İyi Fikirler - Bebekle gelen geç geceler
 
 
+

1. Yolunuzu aydınlatın.

Geceleri bebeğinizle ilgilenirken birçok kez yatağınızdan kalkmak zorunda kalırsınız. İhtiyacınız olan son şey, karanlıkta ayağınızı çarpıp incitmek olur. Yatağın altına monte edeceğiniz bir LED'li aydınlatma şeridi hem ince bir ışık yayarak yürüyüş yolunuzu aydınlatır, hem de yatağın altında olduğu için kimsenin uykusunu bölmez. Koyu renkli bir duvar ile atmosferi daha da kuvvetlendirebilirsiniz.

2. Işık yoğunluğu ayarlanabilir lambalar, ebeveynlerin olmazsa olmazıdır.

Ayarlanabilir lambanızı bebeğiniz yarı uykulu olduğu gece yarısı beslenmesinde en düşük ayarda, kendinize zaman ayırıp birkaç sayfa kitap okurken daha yüksek ayarda kullanabilirsiniz. Bu hareketlilikten eşinizin rahatsız olmaması için kalın ve koyu renkli bir perdeyle odayı ikiye ayırmak çözüm olabilir.

IKEA İyi Fikirler - Bebekle gelen geç geceler
 
 
+

3. Neden göz kamaştırıcı bir ışıkla uyanasınız?

Kimse gözünde patlayan parlak bir ışıkla uyanmayı sevmez, özellikle de bebekler. Kırmızı ışık yayan gece lambası, yumuşak bir ışık vererek sakinleştirici bir ortam yaratır.