İşe odaklanmak çocuk oyuncağı

10.10.2018

Araştırmalar bize, ders çalışırken biraz hareket etmenin çocukların konsantrasyonunu arttırdığını gösteriyor. İşte size çocukların zihin gücünü aktif olarak arttırmalarına yarayan üç eğlenceli ve etkili yöntem.


Odaklanma ve oynama arasında sallanın.

Her yirmi dakikada bir verilen hızlı bir mola, bir çocuğun konsantre olma yeteneğinde harikalar yaratır. Ders ve oyun arasında zahmetsiz ve doğal bir geçiş yapabilmek için çalışma masasının yanında bir oyun alanı kurun. Çocuğunuz ara versin, oynasın sonra yeni bir bilgi atağına kalksın.

İçi içine sığmayan çocukları serbest bırakın.

Ders çalışırken sandalyeleri üzerinde sürekli kıpırdayan çocuklar sizi biraz rahatsız edebilir. Ama müdahele etmeden önce düşünün: Bir araştırma bize odaklanma sırasında hareket etmenin aslında öğrenmeyi geliştirdiğini gösteriyor. Bu bilgiyle bir dahaki sefere çocuğunuzun dikkatini arttırmak için sandalyesinde dönmesine izin verebilirsiniz.

Büyük düşüncelerin küçük şekilleri

Hafızaya destek olması için not almak evrensel olarak iyi bir şey olarak görülür. Belki de bundan daha az bilinen gerçek ise karalama, boncuklarla oynama ve diğer dokunsal aktiviteler de öğrenmeyi aynı derecede iyi arttırır. O zaman kalemlerinizi alın ve yaratmaya başlayın.