İleri dönüşüm: Eğlenceli bir kelime

24.10.2017

Çocuklar, konu ileri dönüşüm olunca doğuştan yeteneklidirler. Onlara birkaç yumurta kartonu verin, kısa sürede o kartonu bir fabrikaya dönüştürebilirler! O zaman neden bu bitmek tükenmek bilmeyen enerjilerini ve hayal güçlerini kullanıp yatak odalarını bir sürdürülebilirlik deneyine dönüştürmesinler?


IKEA Ideas - İleri Dönüşüm

Geri dönüşüm malzemelerini sakın atmayın! Onun yerine minik mucidinize tüm bu malzemeleri saklayacak bir alan yaratın. Biz, çocukların hayal güçlerini harekete geçirecek ve gelecekteki projelerini planlayabilecekleri bu içi görünen, bölmeli file askılarını çok seviyoruz.

Deneyler başlasın!

Her bilim insanının deneylerini gerçekleştirecek bir alana ihtiyacı vardır. Biz de bu yeniden yaratma sürecinde bir alt değiştirme masasını tam da çocukların boylarına uygun bir çalışma istasyonuna dönüştürmenin uygun olacağını düşündük.

Yumurta kutusu tohumları filizlendirmek için ideal saksı ve küçük oyuncaklar için harika bir bahçe olabilir. Ya da bir şişenin etrafını eski gazete kağıtlarıyla kaplayıp ip ile bağlayarak kendi saksınızı yapabilirsiniz.

Bu projelerin güzel yanı, sadece eğlenceli değil, aynı zamanda eğitici olmaları ve çocuklara bir bitkiyi büyütürken ona nasıl bakacaklarını öğretmeleri.

 

Sakın atmayın! Kese kağıtları, karton kutular, tuvalet kağıdı ruloları, bunlar sizin için birer geri dönüşüm malzemesi olabilir ama onlar bir çocuk için yaratılmayı bekleyen oyuncaklardır.

 

Büyüyen olasılıklar için bir oda

Bahçıvan, bilim insanı, mühendis, heykeltıraş, müzisyen... Onların hayal gücünü desteklediğinizde çocuklar inanılmaz şekilde büyürler.