Alanı verimli kullanın.

3'lü köşe kanepeyi odanın ortasına yerleştirerek duvarlarda farklı tarzda kapaklı dolap için yer açmış olursunuz. Gün içinde nevresim takımınızı ve yastıklarınızı oturma yerinin altındaki saklama alanına koyarak ortadan kaldırabilirsiniz.

Yemek yiyin, yaratın, oynayın ve bunu tekrarlayın.

Küçük bir alanda yaşamanın avantajı, birbirinizden hiç uzak olmayışınızdır. Odayı, çeşitli etkinlikler için bölünmüş farklı bölgeler şeklinde düşünün. Açılabilir bir masa, yemek masasından birlikte veya kendi başınıza el işi yaptığınız hobi masasına kadar farklı aktiviteler için kullanılabilir.

Renklerle cesurca oynayın.

Parlak renkli oyuncaklar ve giysiler çocuklara çok çekici gelir. Evi dekore ederken bu renklerden bazılarını kullanmak çocukların evleriyle bağlantılı hissetmelerine yardımcı olur. Dar bir alanda çok renk biraz yorucu olabilir, bu yüzden kullanacağınız ana renkleri ve onlarla uyumlu tonlardaki aksesuarları seçin.

Yaratıcı düşünün.

Evinizi paylaşıyorsanız, hele bir de tek odalı bir stüdyo dairede yaşıyorsanız, alanı farklı bölgelere ayırarak ayrı odalara sahip olduğunuz illüzyonunu yaratabilirsiniz. Burada duvar rengiyle uyumlu olması için mavinin farklı tonlarındaki kumaşlar birbirine dikilerek bir alan hissi oluşturulmuş. Bu, odayı olduğundan daha büyük gösterirken herkese bir parça mahremiyet de sağlıyor.

Beğendiklerinizi öne çıkarın, gerisini saklayın.

Sevdiğiniz objeleri cam kapaklı vitrinlerde sergileyerek uzun süre koruyabilir, böylece alanınızı kişiselleştirebilirsiniz.

İki kişi için renkli ve sıcacık, küçük bir alan

Saklama alanını şıklaştırın.

Küçük alanlarda pratik olmak çok önemlidir, ancak aynı zamanda şık bir depolama için etrafa bakın. Koyu renkte kapaklı bir depolama alanı kullanarak odada cesur ama dengeli bir görünüm yaratın. Bu koyu kırmızı renkli çekmeceli şifonyer aynı zamanda mavi duvarla hoş bir kontrast oluşturur. (Boyu 75 cm'den uzun olan tüm mobilyaları duvara sabitleyerek devrilme riskinden kaçının.)

Site Creation & Technology by MagiClick Digital Solutions
Sayfa Başına Git