IKEA İyi Fikirler - Herkese uygun olan rahat bir aile odası
 
 

1. Uyumlu bir renk paleti seçin.

Oraya buraya eklenmiş birkaç parlak renk, yumuşak bir jimnastik minderi gibi, evinize çok çocuksu olmayan ama eğlenceli bir hava katar. (Üstelik yerden kazanmak için minderi istediğinizde katlayıp kaldırabilirsiniz.) “Birbiriyle uyumlu renkleri, cesur ve aynı zamanda çocuk dostu tasarımlarla birleştirerek esprili bir yetişkin tarzı yaratabilirsiniz.” diyor tasarımcı Emma Persson Lagerberg.

IKEA İyi Fikirler - Herkese uygun olan rahat bir aile odası!
 
 

2. Esnek bir favori köşe yaratın.

Akıllı modüler bir kanepe ile, yalnızken kullanabileceğiniz rahat bir köşe yaratabilirsiniz. Yeniden sosyalleşmek istediğinizde, kanepenin parçalarını düzenlemeniz yeterli. Gün ışığından ve sakinleştirici etkisi olan doğadan faydalanmak için kanepenizi pencerelere yakın yerleştirmeyi çalışın.

3. Alanı herkese uygun olacak şekilde düzenleyin.

Çocuk boyu mobilya kullanmak, herkesin ortama dahil hissetmesini sağlar. Kendi klasik koltuklarında oturmak, küçüklerin de büyükler gibi hissetmeleri anlamına gelir.

4. Beraber dekore edin.

Çocukların ortak kullanılan alanlarda kendilerini göstermelerine fırsat verin, örneğin kendi yemek sandalyelerini seçmeleri gibi. Ayrıca doğru yükseklikte bir sandalye yemek zamanında herkes için daha rahat olabilir. Yüksek bir çocuk sandalyesinden klasik bir yetişkin sandalyesine kadar tarzları ve malzemeleri karıştırmaktan çekinmeyin, zira karıştırmak ve eşleştirmek odaya kişilik katacaktır.

5. Farklı tarzlardaki depolamayı birleştirin.

Eşyalarınızı ortadan kaldırmak, onları ortaya çıkarmak kadar kolay olmalı. Bunu sağlayabilmek için, evinizde özelleştirilmiş depolama sistemleri kullanın. İhtiyaçlarınıza göre farklı ölçüleri ve tarzları birleştirebilirsiniz. Örneğin, oturma odasında çocukların oyuncakları ve diğer malzemeleri altlara, büyüklerin kitapları ve diğer eşyaları daha yükseklere yerleştirerek herkesin kendi boyuna uygun yükseklikte bir depolama alanına sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Site Creation & Technology by MagiClick Digital Solutions
Sayfa Başına Git