IKEA - Ideas - Hayalinizdeki yemek odasını yaratın

1. Rulo fırçaları hazırlayın

Duvar rengi, odanızın havasını dönüştürmenin en basit ve en güçlü yollarından biridir. Peki, bir milyon farklı ton ve renk arasından seçmeye nereden başlayacaksınız? Önerimiz, odanızda yaşamak istediğiniz duyguyu hissederek sahip olduğunuz mobilyaların rehberliğinde duvar rengini seçin. Örneğin bu evin sahibi olan çift, evlerinin rahat ve gerçekçi olmasını istediler. Mobilya ve aksesuarlarını siyah renk ve doğal liflerle eşleştirerek kahverengi ile sıcak bir alan yarattılar.

2. Ardından depolama alanı ekleyin

Bize güvenin: Yemek masasının yerini değiştirmek, büyük bir dolabın, kitaplığın veya büfenin yerini değiştirmekten çok daha kolay. Bu yüzden depolama ünitelerini odayı çok kapatmayacakları bir konumda yerleştirdikten sonra duvara sabitleyin. Bu çift cam bardaklarını ve tabak takımlarını depolamak ve sergilemek için cam kapaklı iki vitrin seçti. İkisi birlikte göz alıcı bir arka plan oluşturuyorlar. Akıllıca, değil mi?

"Odanızın sahip olmasını istediğiniz duyguyla ve sahip olduğunuz mobilyalarla işe başlayın ve bırakın onlar sizi duvar rengine yönlendirsin."

IKEA - Ideas - Hayalinizdeki yemek odasını yaratın

3. Halılardan bahsedelim

Yemek odanız için doğru halıyı bulmak çok zor değil, ancak akılda tutulması gereken birkaç nokta var. Boyut olarak, küçük halı yerine büyük halıyı tercih edin. Oturduğunuzda sandalyenin halının ucuna takılmadığından emin olun. Halının dokusu da önemli. Kısa tüylü veya düz dokuma halılar sandalyeleriniz için daha az zorlayıcı olacak ve yere yiyecek dökülürse temizlenmesi çok daha kolay olacaktır!

4. Size en uygun set

Düzenli bir şekilde misafir ağırlayan bir evde, 8 kişilik yemek masası mükemmel bir anlam ifade edebilir. Ancak ihtiyaçlarınıza ve alanınıza uygun olarak belki sizin daha küçük bir masaya ihtiyacınız olabilir. Veya her iki duruma da uyum sağlayan açılabilir bir yemek masası daha iyi olur. Burada tüm siyah sandalyeler masanın siyah ayaklarıyla uyumlu ama siz yine de istediğiniz gibi karıştırıp eşleştirebilirsiniz. Bu konuda bir karar vermek istemiyorsanız o zaman hazır yemek masası ve sandalye setlerinden birini seçebilirsiniz.

IKEA - Ideas - Hayalinizdeki yemek odasını yaratın

5. Karanlıkta yemek yemeyin lütfen

Aydınlatmayı unutmayın! Sonuçta, iyi aydınlatılmış bir yemek masası atmosferle ilgili olduğu kadar işlevle de ilgilidir. Bu çift, tek bir bambu sarkıt lamba tercih etti ama siz bunu çoğaltabilirsiniz. Farklı veya aynı yüksekliklerde asılan iki veya üç küçük lamba da eşit derecede harika görünebilir.

6. Sevdiğiniz küçük şeyler

Bitişe yaklaşırken, şimdi boşlukları sizin kim olduğunuzu gösteren küçük ve dekoratif detaylarla doldurma zamanı. Vazoları, cam eşyaları ve tabakları dolaplara, vitrinlere yerleştirin, resimleri duvarlara asın, ev bitkilerini ve çiçekleri görmek istediğiniz her yere yerleştirin, vb.

IKEA - Ideas - Hayalinizdeki yemek odasını yaratın

7. Sahne (ve masa) kuruldu

Mekanın yarattığı hissi her ayrıntısına kadar hissedin: duvarlardan sofra takımına kadar. Köpüklü bardaklar, ahşap kesme tahtaları ve kenarları sırlı tabaklarla doğal tonların ve dokuların senaryosuna bağlı kalın. İşte yemek odanız sonunda hazır, akşam yemeğiniz de öyle!

Site Creation & Technology by MagiClick Digital Solutions

STOĞA GELİNCE HABER VER

Onaylıyorsanız lütfen iletişim tercihlerinizi belirtiniz.

Sayfa Başına Git