Çocukların en sevdikleri eşyalarını rahatlıkla sergileyebilecekleri saklama alanları seçin. Kitapseverler için ideal olan duvar rafları ve çerçeve rafları, odanın görünümünü ne sergileyeceklerini seçerek değiştirmenin kolay bir yoludur. Rafların yanına büyük bir minder ya da yatak ve örtüler ekleyerek küçük kitap kurtlarına konforlu bir okuma köşesi yaratabilirsiniz.

IKEA İyi Fikirler - Ev Ziyareti: Hayalinizdeki çocuk odasını yaratın
 

Canlı bir ortam yaratmak için renk kullanın. Tekstiller ve resimler, beyaz bir odaya pozitif enerji yaymanın kolay bir yoludur, üstelik çocuklar büyüdükçe ve zevkleri değiştikçe değiştirmesi de kolaydır. Çocuğunuzla birlikte büyüyen bir karyola seçin. Ayrıca uyku alanına neşeli, yaratıcı dokunuşlar eklemeyi de düşünebilirsiniz; yere bir dekoratif bant yardımıyla bir seksek alanı çizmek gibi.

Bir çalışma masası ile alanı bölgelere ayırabilir ve birlikte çalışmayı teşvik edebilirsiniz. Hania’nın çalışma masasını duvara dayalı yerleştirmek yerine duvara dik olarak yerleştirince okuma köşesi, uyku alanından ayrılmış oldu. Aynı zamanda bu şekilde çalışma masasının iki tarafına sandalye ekleyerek bir arkadaşının veya ebeveyninin katılımı sağlanabilir.

IKEA İyi Fikirler - Ev Ziyareti: Hayalinizdeki çocuk odasını yaratın

“Odamda çok zaman geçiriyorum,” diyor Hania. “Okumayı ve kedilerim Kiki ve Nina’yı kucaklamayı seviyorum. En sevdiğim renkler mi? Mor ve nane yeşili.”

Site Creation & Technology by MagiClick Digital Solutions
Sayfa Başına Git