IKEA İyi Fikirler - Harika bir aile yemeği düzenlemek için 4 fikir
 
 

1. Akşam yemeğinizi önemli hale getirin.

Yemek saatini, günün geri kalan saatlerinden öne çıkarın. Diğer aile bireylerini hazırlıklara dahil edin, hatta yapabiliyorsanız yemeği de birlikte pişirin. Çocuklarınıza menü seçimi veya sofrayı kurma sorumluluğu vererek onları motive edin.

2. Sofranıza ilgi ve sevgi gösterin.

Özenle kurulmuş bir sofrada yemek yemek büyük fark yaratır. Misafir takımınızı kullanmak için neden sadece misafir gelmesini bekliyorsunuz? Amerikan servislerini çıkarın, büyük çukur tabakların içine küçük, desenli kaseleri yerleştirin, yanına renkli peçeteleri ekleyin. Bu küçük detaylar sofrayı ciddi gösterebilir ama aynı zamanda bir kutlama havası yaratır.

3. Anın tadını çıkarın.

"Herkesin günü nasıldı? Hafta sonu için bir planınız var mı?" Aile fertlerini konuşturmayı başarabilirseniz anı uzatmaya çalışın. Yemeğin ardından bir kutu oyunu oynayarak veya müzik yarışması yaparak birlikte çok eğlenebilir, zamanın nasıl geçtiğini farkına bile varamayabilirsiniz.

4. Ekstra önlemler

Hafta ortası cep telefonlarından ve tabletlerden bir süreliğine uzaklaşmak herkes için zor olabilir, hele de tüm aile söz konusuysa. Yine de, mobil cihazların STOCKSUND bankın altında (ya da ulaşılamayan bir yerde) birkaç saat dinlenmesi hepinize iyi gelecektir.

Site Creation & Technology by MagiClick Digital Solutions
Sayfa Başına Git