IKEA İyi Fikirler - Ev ziyareti: Güzel bir güne başlamanın kolay yolları
 

Yarının giysilerini seçin

Giysi dolabının yanına bir de ayaklı askılık ekleyin ve gelecek hafta için seçtiğiniz kıyafetlerinizi asmak için kullanın. Bu basit değişiklik, her sabah ne giyeceğim diye harcadığınız zaman-çalan alışkanlığı, önümüzdeki hafta nasıl görünmek istiyorsanız bir Pazar günü rahatlığında seçebileceğiniz anlamına gelir. Yeriniz kısıtlıysa yatmadan önce yarının kıyafetlerini seçerek asın.

Çalar saat kullanın

Uyanmak için cep telefonunuzu kullanmak yerine, bir çalar saat edinin ve yatak odanızı telefonsuz bir alana dönüştürün! Strese neden olan etkenlerle ilgili yapılan son araştırmalar, sürekli çevrimiçi olma kolaylığı ile odaklanma ve mahremiyet kaybı arasındaki çatışmaya işaret ediyor. Yatağa yattığınızda kendinize tamamen şarj olma şansı verin, telefonu kapatın!

Eşyaları ihtiyacınız olan yerde saklayın

Sabah kullandıklarınızı düzenleme şeklinizdeki küçük değişiklikler büyük bir fark yaratabilir. Katty için, HEMNES çekmeceli şifonyeri, çocukların sabah kahvaltılarını yaptıkları alt kata indirmek basit ama etkili bir hareket oldu. "Oğullarımın kıyafetleri burada, bir taraf Lucas'ın diğer taraf Milo'nun. Çocuklar burada giyindikleri için dolabın alt katta olması işleri kolaylaştırıyor, giyinmek için merdivenlerden inip çıkmak yok."

Çekmece içlerinde akıllı çözümler

ABD'de yapılan bir istatistiğe göre hayatımızın 6 ayını bir şeyleri ararken harcıyoruz. Bu, her şeyin bir yeri olması fikrini daha cazip hale getiriyor. Çekmeceler, elimizdekileri nereye koyacağımızı bilemeden dolmaya başlayınca birer kara deliğe dönüşebilir. Katty'nin önerisi, rastgele eşyaları depolamayı (ve bulmayı) kolaylaştıran küçük kutular ve düzenleyicilerle çekmecelerin içindeki boşluğu düzenlemek.

Bazı şeyleri kolayca erişilebilir hale getirin

Kancaların olumlu etkisini hafife almayın. Doğru yere asıldığında, bir kanca harika bir düzenleme aracı haline gelir. Yatak odası kapısının arkasına sabitlenmiş kancalar, giysileri askıda tutar; antrede şapkadan şemsiyeye kadar her şeyin düzenli kalmasını sağlar. Banyoda çocukların boyuna uygun yüksekliğe yerleştirilmiş iki kanca, her birinin oyuncaklarını koyacakları bir yer olduğu anlamına gelir.

Site Creation & Technology by MagiClick Digital Solutions
Sayfa Başına Git