İyi Fikirler - Günlük koşuşturmacadan kaçmak için bir balkon
 

Öğle yemeğini dışarıda yiyin

Öğle molası vermeyi, dört gözle beklediğiniz bir alışkanlık haline getirin. Oturup yemek yemek için çalışma masanızdan uzak bir yer bulun. Bu alanı özelleştirin. Sandviç mi yiyorsunuz? Bir tabağa koyun! Çatal bıçak kullanın, bir karaftan suyunu servis edin. “Evden çalışırken oturmak ve işi yapmak için disipline ihtiyacınız var. Ama aynı zamanda kapatmaya da! ” diyor evden moda stilisti ve tasarımcı olarak çalışan Kelly Ekardt.

"Evden çalışıyorum. Bu balkonun, iş gününde gidilecek güzel bir yermiş gibi olması beni rahatlatıyor. Burada bir içecek ve biraz müzikle güneş ışığını hissetmek çok güzel."

Sükuneti bulun

Japonların Zen bahçeciliğinden ilham alarak bitki bakımında ilerleyin. Bitki yetiştirmek, stresi azaltmak ve mutluluğu artırmakla ilişkilendirilmiştir. Kendi yetiştirdiğiniz şeyi yemek iki kat daha tatmin edicidir. Otlarla başlayın. Küçücük alanı bitki bahçesine çevirerek sandviçiniz veya salatalarınız için elinizin altında taze ot kaynağı bulundurabilirsiniz.

Bahçe tasarımı

Balkondaki bahçesini anlatan Kelly, “İki çiçek serasıyla başladık” diyor. Küçük bir balkonda bitki yetiştirmenin akıllıca bir yolu, dikey bir bahçe oluşturmak. Raf ünitesi, saksı bitkileri, asma sepetler ve bahçe çitleri için idealdir. Tercihiniz ne olursa olsun, şehir balkonunda bitki yetiştirmek büyümek bir için harika bir yoldur.

İyi Fikirler - Günlük koşuşturmacadan kaçmak için bir balkon
 

Biraz sevinç kıvılcımı ekleyin

Balkonunuzu süslemek için kullandığınız şeyleri, gözlerinize görsel bir şölen vermek için fırsat olarak görün. Gördüklerimiz hislerimizi etkileyebilir ve mutlu bir hava yaratmak sadece küçük birkaç şeyle mümkündür. En sevdiğiniz renkte bir minder, tatili hatırlatan bir çiçek, arkadaşlarınızla kahkaha dolu geceleri hatırlatan renkli aydınlatma zincirleri gibi. Bazı günler, çalışma gününüzün kaçamağa dönüşmesi iyi gelir!

İyi Fikirler - Günlük koşuşturmacadan kaçmak için bir balkon

“İlkbahar ve yaz aylarında küçük balkonumuz çok güzel olur. Çok büyük değil ama bizim için uygun. Hayvanat bahçesinin karşısında oturuyoruz ve sabahları aslanların ve tavus kuşlarının sesini duyabiliyoruz! Ne zaman evde olsak, oturma odasının cam kapılarını açık tutuyoruz.”

Site Creation & Technology by MagiClick Digital Solutions

STOĞA GELİNCE HABER VER

Onaylıyorsanız lütfen iletişim tercihlerinizi belirtiniz.

Sayfa Başına Git