Baharın gelişini hızlandırın

Dışarıda budanmayı bekleyen ağaç veya bitkileriniz varsa kestiğiniz kuru bir dalı alıp içeride yaşamasına bir şans tanıyın. Çöpe atmak yerine suya koyun ve güzelliğiyle ilkbaharı erkenden yaşayın.

Kışın izlerini geride bırakma zamanı

Evinizdeki kış yorgunu bitkileri budayarak onları canlandırın. Çok yayılmış veya ölü dalları kesin ama henüz atmayın.

Yeniden hayat verin

Budanmış kısımlar suya konduğunda yeniden canlanabilir. Bunları bir araya getirip mini bir bahçe oluşturabilirsiniz. Dönen tabla kullanarak hem görünümü hem de ışığı kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

Yeşil mobilyalarınızı yeniden düzenleyin

Sandalyeler, masalar ve raflar gibi, bitkiler de mobilyalarınızın birer parçasıdır. Odanıza yeni bitkiler eklemek veya bitkilerinizi tekerlekli saksılarla yeniden düzenlemek, odaya baharın taze havasını katacaktır.

IKEA İyi Fikirler - Gri şubat ayını yeşillendirin
 

Çok sayıda saksı kullanın

Bitki yetiştirirken zaman zaman saksıları değiştirmeniz gerekir. Kırık veya kullanmadığınız eski bir toprak saksınız varsa onu parçalayın ve su akıtmasını iyileştirmek üzere saksı toprağına karıştırın (böylece bitkileriniz daha fazla büyüyecektir).

IKEA İyi Fikirler - Gri şubat ayını yeşillendirin
 
 

Farklılığın güzelliği

Tasarımda uyum güzel olsa da bazen farklı tarzları bir arada kullanmak daha iyi bir fikir olabilir. Malzemeleri, şekilleri ve renkleri gruplandırarak benzersiz bir görünüm elde edebilirsiniz. Bundan sonra ihtiyacınız olan tek şey biraz güneş ışığı.

Bahçenizi sıfırdan oluşturun

Doğal olarak bitkiler sadece seyredeceğiniz nesneler değildir. Birkaç kağıt bardak ve biraz da saksı toprağı kullanarak bunu bir aktiviteye dönüştürebilir ve çekirdekten yetiştireceğiniz yeni bir canlıya sahip olabilirsiniz.

Pencerenizde yeni bitkilere yer açın

Tohum ekmek için en ideal aylar şubat ve mart aylarıdır. Filizlenen tohumlar ilerleyen aylarda görünür şekilde gelişecektir. Ayrıca bunu, ailedeki herkesin rol alabileceği bir aktiviteye dönüştürebilirsiniz.

Doğa, sanatın kendisidir

Solmuş yapraklar (veya kurumuş bitkiler) dahi dekoratif eşya olarak hayatınızda yer alabilir. Ailedeki sanatçıya bir fırsat verin, bu bitkilere yepyeni bir görünüm katacağına inanıyoruz.

Hiç solmayan yeşil bitkilerinizi duvara asın

Bitkilerle uğraşmak herkese göre olmasa da, bitkinin verdiği his veya görüntüsü bile sizi neşelendirmeye yetebilir.

Site Creation & Technology by MagiClick Digital Solutions

STOĞA GELİNCE HABER VER

Onaylıyorsanız lütfen iletişim tercihlerinizi belirtiniz.

Sayfa Başına Git