Genç hayal güçlerine ilham verecek çocuk odası

24.10.2017

Helena'nın 5 yaşındaki oğlu Viggo, çok meraklı ve oyun oynamayı çok seviyor. Helena'nın, çocuk odasını renkli nevresimlerle ve oğlunun sevdiği oyuncaklarını ve kitaplarını koyabileceği raflarla dekore ederek hayal gücünü besleyecek hızlı ve basit fikirleri var.


Oyunla bağımsızlığını cesaretlendirin.

Çocukların sevdikleri oyuncaklara ulaşmalarını ve oyun oynadıktan sonra onları toplamalarını, erişilebilir saklama çözümleriyle kolaylaştırın. "Viggo'nun kendi eşyaları ve odası üzerinde mülkiyet duygusu hissetmesi güzel." diyor Helena. "Oyuncaklarını ve kitaplarını nerede bulacağını biliyor ve onlara bakmayı öğreniyor."

Uyku zamanı okuma köşesi yaratın.

Üzerinde sevilen bir masalın karakterlerinin olduğu, yumuşak ve rengarenk bir nevresim takımı uyku zamanını eğlenceli hale getirir. "Viggo'nun odası biraz büyük, o yüzden yatakta güvende hissetmesi önemli." diyor annesi Helena. "Sevdiği oyuncakları ve kitapları elinin altında bulması onu rahatlatıyor. Birçoğunun benin çocukluğumdan kalması da beni mutlu ediyor."

Aç zihinleri besleyin.

Çocukları, hayat hakkında bir şeyler öğrenmeleri için eğlenceli fırsatlarla ve rol yapma oyuncaklarıyla çevreleyin. "Viggo, artık daha mantıklı ve dünyaya karşı meraklı olduğu bir yaşa geldi. Öğrenmeyi oyuna dönüştürüyoruz, farklı ülkeleri dünya üzerinde bulmak gibi." diyor Helena.

IKEA İyi Fikirler - Oynamak, uyumak ve iki misli büyümek için bir alan

"Benim için bu ev, çocukların meraklı olmaya ve kendilerini ifade etmeye özgür oldukları Pippi Uzunçorap'ın evi gibi."

Helena, fotoğrafçı ve aşçı, İsveç