Evinizi açık havaya taşıyın.

24.10.2017

Libertad ve Rober, Madrid'teki dar balkonlu dairelerini çok seviyorlar. "Evimiz şehre tepeden bakıyor, bu yüzden balkonumuzdan gökyüzünü görebilmek çok güzel." diyor Libertad. Yere kadar uzanan pencerelerin her biri, ayrı bir minyatür balkona açılıyor. Bizimle küçük balkonun nasıl daha iyi kullanılabileceğine dair deneyimlerini paylaştılar.


"Balkon kapılarının hemen ardındaki küçük bir alanla bile, evin içinde büyük bir etki yaratan bir dış mekan alanı oluşturabilirsiniz."

IKEA İyi Fikirler - Evinizi açık havaya taşıyın.
IKEA İyi Fikirler - Evinizi açık havaya taşıyın.

Doğal gölgelik ile perdeleyin.

Balkondaki uzun bitkiler, çok da çekici olmayan manzaraları kapatmak veya aralardan süzülen ışıkla sıcacık bir efekt yaratarak dekoratif bir perde oluşturmak için harikadır.

Güzel kokan bir mutfak bahçesi oluşturun.

Balkonunuzda oluşturduğunuz mutfak bahçesi, yemek pişirirken taze otların elinizin altında olması ve esen rüzgarın evinizin içine mis gibi kokuları taşıması anlamına gelir.

Manzaranın tadını çıkarın.

Ufak balkonlarına sığan 2 tabure ile Rober ve Libertad manzaranın keyfini çıkarıyor.

IKEA İyi Fikirler - Evinizi açık havaya taşıyın.

Meyve yetiştirin.

Taze otlardan oluşan bir mutfak bahçesinden daha fazla alanınız varsa meyve ağacı, harika bir seçenektir. Meyveler olgunlaştıkça etrafı güzel kokular sarar ve dalından koparıp yemeklerinizde veya içeceklerinizde kullanabilirsiniz. Rober her yaz balkonda yetiştirdiği limon ağacından topladığı limonlarla basit bir limonlu tatlı yapıyor veya bu limonlarla içeceklerini süslüyor.

"Dışarıya açılan bu küçük alanlar, ılık günlerde kitapla, kahvaltıyla veya bir içecekle rahatlama molaları için mükemmeller."