Evinize kişilik katmanın yolları

24.10.2017

"Evimiz sanat ile sade tarzları bir araya getiriyor" diyor Tamar. "Her şey kişisel ve anlamlı olduğu için bu tarz güzel görünüyor."


Tamar’ın yaratıcı karışımı

Tamar tam bir yenilikçi. Takı tasarımcısı olan eski moda editörü Tamar, önce kocası Ronen, sonra üç oğluyla birlikte İsrail ile ABD arasında gidip gelmiş ve Vermont’ta 160 m2 büyüklüğündeki bir çiftlik evini yeniden inşa etmiş. "Ailemden aldığım mirası evim aracılığıyla yaşatıyorum ve aile yaşamım evin tarzını etkiliyor," diyor. "Ailemden birçok kişi sanatçı. Annem harika bir ressam. Duvarlarımızın çoğu aile üyeleri tarafından yapılmış sanat eserleriyle dolu." En küçük oğlu üniversiteye gittiğinden dolayı artık evde yalnız kaldığı için Tamar, evini bir kez daha yeniden tasarlıyor. Dediği gibi, “Yaratıcılığımı keşfetmek bana bir amaç duygusu kazandırıyor." Bu sanatsal ve yaratıcı evden ilham almaya gittik.

IKEA İyi Fikirler - Evinize kişilik katın

"Evimdeki eşyaları değiştirerek kişisellik katıyorum.
Basit fikirler uygulayarak siz de evinizi yenileyebilirsiniz."IKEA İyi Fikirler - Evinize kişilik katın
IKEA İyi Fikirler - Evinize kişilik katın

Sosyal bir mutfak yaratın.

"IKEA mutfağımız evimizin merkezi. Yemek yapmayı seviyorum ve misafirlerimizle mutfakta vakit geçirmekten hoşlanıyoruz. Mutfağı altı yıl önce aldık ve eve kendimiz getirdik. İnternet üzerinden planladık ve üç günde kurduk."

Sergilemek için açık raflar kullanın.

"Eski mutfağın temel yerleşim planını koruduk ama odaya bir ferahlık hissi kazandırmak için duvar dolapları yerine açık raflar kullandık. Bu sayede tabaklarımı rahatlıkla sergileyebiliyorum."

IKEA İyi Fikirler - Evinize kişilik katın

Yaratıcı bir köşe oluşturun.

"Evde takı tasarlıyorum ama yeterli alan olmadığı için yemek odasını çalışma stüdyosu olarak kullanıyorum. Çalışma alanım bir BILLY kitaplık ile bir çalışma masasından oluşuyor ama çalışmam için gerekli her şeye sahip. BILLY kitaplığım kağıtları, aletleri ve aksesuarları saklarken bana ilham veren fotoğraf ve eşyaları göz önünde tutuyor."

Güzel karşılama detayları ekleyin.

"Antremiz aile bireylerinin farklı zamanlarda olsa da sıkça ‘geçtikleri’ bir yer. Kişisel anılar sergileyerek ve bir mesaj panosu ekleyerek ailece iletişim halinde olmamızı sağlıyorum."

IKEA İyi Fikirler - Evinize kişilik katın

Desen ve renklerle süsleyin.

"Kare kağıtlarla hazırlanmış bir kırkyama çalışmasıyla dekore edilmiş bir gardırop kapağı yatağımızın üzerindeki rengarenk eski ve yeni tekstillerle birlikte harika görünüyor."

IKEA İyi Fikirler - Evinize kişilik katın
 
 
+
IKEA İyi Fikirler - Evinize kişilik katın

Hikayenizi çerçeveleyin.

"Bir aile olarak hikayemizi sergilemeyi seviyoruz. Tek bir kural var. Her şeyin bizim için bir anlamı olmalı. Farklı çerçeveleri, anlamlı nesneleri, aile sanat eserlerini ve fotoğraflarını bir arada kullanıyoruz. Bir parçayla başlayıp yıllar içinde çoğaltıyoruz."

Saklama çözümlerini kişiselleştirin.

"Saklama ve sergileme çözümleri için her zaman yeni yollar arıyorum. Eski bir çerçeveyi bir mantar panoya dönüştürdüm ve boş çerçeveyi ağ ile kaplayarak takılarımı üzerine astım. Yaratıcı, renkli ve farklı bir çözüm oldu."

"Yaratıcılık yaratıcılığı doğurur. Evimiz, fikirler üretip hayata geçirdiğimiz bir yerdir."