Evinizde geleneksel İskandinav tarzı

24.10.2017

Evinizin dekorasyonuna geleneksel bir hava katmanız için en beğendiğimiz fikirlerimizi bir araya topladık. Eskitilmiş görünümden koltuk kılıflarına ve ekstra rahatlık için minderlere,masif ahşaptan ve dövme demirden yapılmış hiç eskimeyen parçalara kadar rüstik tarzı yansıtabileceğiniz 5 fikrimiz var. Sizin için bu fikirleri evinizde nasıl uygulayabileceğinizi gösteren mini bir galeri hazırladık.


Mutfağınızı tekstillerle renklendirin.

Çizgili veya kareli kumaş, parçalı örtü ve şeritler geleneksel stilin en temel tekstil modelleridir. Çiçek desenli kumaşlar, dışarıdaki bahar havasını içeriye taşırken ahşap ve hasır gibi doğal materyallerden yapılmış ürünleri de tamamlar.

Yemek Odasında karıştırın ve eşleştirin.

Sofranızda geleneksel bir görünüm elde etmek için düz renk tabaklarınızı desenlilerle, klasik tabaklarınızı yenilerle birlikte kullanın. Aileden kalma geleneksel porselenlerinizi daha modern parçalarla eşleştirerek kişiliğinizi yansıtan bir sofra kurabilirsiniz.

Oturma odanıza renk katın.

Yerleriniz, duvarlarınız ve mobilyalarınız için beyaz ve doğal renk tonlarını tercih ederek işe başlayın. Daha sonra minderlerle, halılarla ve öne çıkarmak istediğiniz aksesuarlarınızı sergilediğiniz dekoratif duvarlarla odanıza renk katın. Açık sarı ve yeşil ikilisi veya koyu kırmızı ve mavi ikilisi, beyaz zemini canlandıracaktır.

Yatak odasında doğal görünüm

Ahşap, taş ve dokuma gibi doğal ve işlenmemiş malzemelerden bir karışım yaparak demirden yapılmış yatak başınızı, perde kornişlerinizi ya da abajurlarınızı ufak bir dokunuş ile rustik stilde dekore edebilirsiniz.

Antre ve ardiyelerde depolama seçenekleri

Evinize geleneksel bir hava katmak için hasır sepetler, cam kavanozlar, metal kovalar ve ahşap dolaplar kullanın. Ardiyenizi açık bir kitaplık ile renklendirebilir veya banyo malzemelerinizi gizlemek için kumaş perdeler kullanabilirsiniz.