IKEA İyi Fikirler - Renkli çocuk odası fikirleri

Büyümek ve kendine güvenli hissetmek için bir alan.

Çocuklara hem duygusal hem de pratik anlamda büyümelerini sağlayacak alan bırakın. “Biz Elle’i (6) hiçbir zaman bir pastel renklerden hoşlanan bir çocuk olarak görmedik. Bu tercihi, seçtiği kıyafetlerden ve yaptığı sanat aktivitelerinden de belli oluyor. Kırmızı renk onun güçlü karakterine yakışıyor,” diyor annesi Pia. Elle’in karyolası onunla birlikte büyüyebiliyor. Elle ne zaman odasını yetişkin bir tarzda dekore etmek isterse nevresim takımı ve halı gibi tekstilleri değiştirerek ekonomik bir şekilde odayı yenilemek mümkün.

Önemli şeyler için yer açın.

Hobilerin bir çocuğun odasını şekillendirmesinde ilham kaynağı olmasına izin verin. 9 yaşındaki Liam kostümlerinin ve LEGO oyuncaklarının kendilerine ait yerlerde saklanmasını seviyor. “Liam, modern ve klasik mobilyalarından gurur duyuyor. Gri kilitli kutular itfaiyedeki dedesine aitti. Renk olarak, yeşilin Liam’ın sakinliğini yansıttığını söyleyebilirim,” diyor Pia.

Değişmek için alan

“Artık çocuklar kendi odalarında daha fazla zaman geçiriyorlar, böylece odalarının nasıl göründüğüne önem veriyorlar. Elle henüz okula başladı ve odasını büyük bir kızın odası gibi tasarlamak için can atıyor. Fakat ikisinin de bir çalışma masası yok çünkü ödevlerini aşağı katta yapmayı tercih ediyorlar. Bu da onlara oynamak için ekstra alan kazandırıyor,” diyor Pia.

Site Creation & Technology by MagiClick Digital Solutions
Sayfa Başına Git