IKEA - Ideas - Home visit: How to design a happy home

Alanı açın.

Katty ve Marky, burayı aldıklarında ev, küçük odalardan oluşuyordu. Katty, “Mutfak, evden ayrılmış, küçük bir kutu gibiydi.” diyor. Sonra çiftin oğulları Lucas (4) ve Milo (2) dünyaya geldi. “Mutfakta masa ekleyerek yaptığımız uzantı, mekana açıklık duygusu getirdi.” Mutfak adasını bir yemek masası ve bankla birleştirmek, aileye masa başı işleri yapacak ve mutfağı ev ofis olarak kullanıma açacak bir alan yarattı.

Aile zamanınızı özelleştirin.

“Yemek odasında çocuklarla yemek yeme konusunda romantik bir fikrim vardı ve bunu haftada bir yapmaya başladık, buna Foxy Yemek Partis diyoruz. Çocuklar masayı hazırlar, müziği açarız ve kaliteli bir aile zamanı geçiririz. Lucas artık anılarını hatırlayacak yaşta, umarım bu da onlardan biri olur."

Değiştirmeyi kolaylaştırın.

“Her yere bir şey koymaktan, düzenli bir şekilde gruplamaya geçtim. Sergilemek istediğim objelerin güzel ve temiz durmasına bakarım. Bugün dergi ve biblo karışımından bir derleme yapmak istedim. Genelde dergileri veya albüm kapaklarını kullanırım. Çerçeve rafları sürekli değişen bir görünüm sergilemenin mükemmel yoludur. Çiviye bile gerek yok."

“Çok fazla eşyamız vardı, ama rahat hissetmek için düzen arayan biri haline geldim. Çocuklar bu işin katalizörü oldular. Duygusal değer ile istifçilik arasındaki ince çizgiyi bulmak zorunda kaldım, bu yüzden artık sadece sevdiğimiz şeylere sahibiz! "

Birlikte çalışmak

“Evimiz bizimle birlikte büyüdü. Bu noktaya gelene kadar birkaç dekorasyon felaketi de yaşadık.”diyor Marky. “Odayla ilgili tüm fikirlerimizi tek bir yerde toplayıp iyi gitmeyen bir şey olup olmadığını görebilirsiniz, ”diyor Katty.

IKEA - Ideas - Home visit: How to design a happy home

Rahat köşe yaratın.

Alan sınırlı olduğunda, ortak alanda kendi işinizi yapabileceğiniz oda içinde oda oluşturun. Marky oğlanlar için bir 'pencere kanepesi' kurdu. Altında sepetleri olan bir bank da aynı köşeyi yaratacaktır. Sonra daha sıcak olması için üzerine tekstil ile kaplayabilirsiniz. “Çocukların kitaplarla kucaklaşabilecekleri bir yer olsun istiyordum."

Sakla ve sergile.

“Her duvara resim asmak istemiyoruz, bu yüzden antrede organik olarak büyüyen bir galeri oluşturduk. Günlük yaşamın eşyalarını gizlemek, sanat duvarına ortaya çıkma şansı veriyor. Yoğun trafiğe sahip koridorun hem düzenli olmasını hem de çocuklar için rahat olmasını istersiniz. Kullandığımız TV dolabı aynı zamanda ayakkabıları depolamak için harika, üstelik her birimizin kendi kutusu da var. ”

'En iyisi için' bekletmeyin.

“Oturma odasını düzeltmek için uzun zaman bekledik. Evin geri kalanını düzenlediğimizde , bu oda kapalı kapılar ardına tuttuğumuz bir odaydı. Sonunda geçen sene dört haftalık bir Instagram yarışması için kayıt yaptırdığımda bu odayı ele aldık. İlk kez Marky'yle birlikte bir odada birlikte çalıştık, bu yüzden burayı gerçekten seviyorum. Burası kendimizi kapattığımız ve dinlendiğimiz bir yer bu yüzden buraya 'kapanma odası' diyoruz.

“Odaların hiçbirinde çocuklar için bir kısıtlama yok. Eşyaların çok kıymetli olduğunu düşünmüyorum. Sonuçta burası yaşayan bir ev. ”

IKEA - Ideas - Home visit: How to design a happy home
IKEA - Ideas - Home visit: How to design a happy home
Site Creation & Technology by MagiClick Digital Solutions

STOĞA GELİNCE HABER VER

Onaylıyorsanız lütfen iletişim tercihlerinizi belirtiniz.

Sayfa Başına Git