Birlite zaman geçirmek için yer açın.

Açık planlı bir ev Sarah ve Gigi’in planının merkezinde yer alıyordu. Bu tasarım ailenin birlikte olmasını kolaylaştırıyor. "İç duvarların hepsinden kurtulduk," diyor mekânı tasarlayan Sarah. Bölgeler yaratmak için mobilya ve renkler kullanıldı. Açık gri, bir resim duvarı için Sarah'ın mekânın genel hissiyatını değiştirmek için kullanabileceği esnek bir odak noktası olarak kullanabileceği nötr bir zemin oluşturdu.

IKEA İyi Fikirler - Huzurlu yaşam ve yaratıcılık için bir yer
 

Sahip olduklarının değerini bil.

"Tabii ki her şeyi doğru yapamadım," diyor Sarah. "Başka bir mutfak düzeni tercih ederdim - fakat buraya sevgimizi kattık ve her oda, günlük hayatımızın değerli anlarını yansıtan izler taşıyor." Açık depolama alanında cam kavanozlar kullanmak, kuru gıdaları ve orman yürüyüşlerinde topladıkları mantarları ve yemişleri saklamanın akıllıca bir yolu.

"Bir televizyonumuz yok. Dikkat dağıtıcı bir unsur olmayınca, aile olarak daha çok etkileşime geçiyoruz. Beraber kitap okuyoruz, müzik yapıyoruz, çalışıyor, çiziyor, yiyor ve yemek yapıyoruz."

"Sergilemek için püf noktaları? Denemeler yapın. Bir renk teması seçin. Telefon şarj adaptörleri gibi görmek istemediğiniz şeyler için küçük çekmeceler kullanarak dağınıklıktan kaçının.

IKEA İyi Fikirler - Huzurlu yaşam ve yaratıcılık için bir yer

Duvarlarınızı kullanın.

"Haftada bir kitap okurum, kızlarım da kitap okumak için yarışırlar," diyor Sarah. Dağınıklıktan arınmış açık plan bir evde, kitaplar için akıllı bir duvar çözümü olmazsa olmazdır. Bir merdivende spot lambalarla aydınlatılan yüksek raflar, kullanışsız olan bu yeri hem depolama alanına hem de sanat üssüne çevirir.

IKEA İyi Fikirler - Huzurlu yaşam ve yaratıcılık için bir yer
 

Rahat uyuyun.

Sarah, yatak odası hakkında "Benim için, huzurlu hissetmenin yolu, sadece belli başı objelerin sergilendiği bir düzendir" diyor. Kıyafetler, yatağının arkasındaki girintide bulunan kişiselleştirilmiş saklama alanlarında gizleniyor. Nevresimler, iyi hissettiren doğal materyallerden yapılmış. Hafta sonları sabah keyfi burada dinlenmek oluyor. "Burada, bir kitabın içinde kaybolmuş bir şekilde uzanmayı seviyorum."

Site Creation & Technology by MagiClick Digital Solutions
Sayfa Başına Git