Rüya karyola

Ortak bir yatak odasında, her çocuğun karyolası onun krallığıdır! Kendi nevresim takımlarını, minderlerini ve sarılmak istedikleri yumuşak oyuncakları seçmelerine izin vererek rüya gibi bir alan yaratın. Hazinelerini bir arada tutan STICKAT karyola cebi gibi kişiselleştirilen aksesuarlar ekleyin. Alan küçükse ve çocuklarınız uygun yaştaysa (üst ranzalar 8 yaş üstü çocuklar içindir) ranza süper yer tasarrufu sağlayan bir çözümdür.

Düzenlemesi, depolaması ve bulması kolay

“Burada farklı depolama çözümleri denedik. Sonunda içi görünen kutular ve çocukların kaldırıp itebileceği kutular kullandık. Çocukların oyuncaklarına kolay ulaştıkları zaman onlarla daha fazla oynadıklarını fark ettik. Oyuncaklar gözden uzak olduğunda onlara sahip olduklarını da unutuyorlar.”diyor anneleri Marcia.

Daha konforlu hale getirin

Bir çocuğun odasındaki rahatlık fikri genellikle tanıdık ve güvende hissetmeleriyle ilişkilidir. Çocuğunuza rahatlık veren şeyleri düşünün ve onları odada uygun noktalara yerleştirin. Bunlar, karanlığı hafifletmek için bir gece lambası, sarılıp uyuyacağı sevimli bir oyuncak ya da okumaktan hiç bıkmadığı hikaye kitabı olabilir.

“Zorluğumuz, bu küçük odayı her iki çocuğu da mutlu edecek şekilde kullanmanın yolunu bulmaktı. Duvarları renklendirdik ve oynayacakları daha fazla yer açmak için tek kişilik karyolalarını bir ranza ile değiştirdik. ”

Sevilenler göz önünde

Çocuğunuzun en sevdiği oyuncaklarını sergileyebileceği bir rafa sahip olması, onları kolayca bulmasını ve onlarla daha sık oynamasını kolaylaştırmakla kalmaz, eşyalarına değer vermeyi öğrenmesine de yardımcı olur.

Yaratıcılık alanı

"Çocukların çalışabilecekleri ve resim yapabilecekleri bir çalışma masasına sahip olmalarını seviyorum. Bence bu önemli." Masanın uzunlamasına konumlandırılması, çocukların karşılıklı oturması ve kendilerine ait bir alanları olduğunu hissetmeleri anlamına gelir! Alan küçükse, masanın üstünü düzenli tutmanın yollarını düşünün. Kalemleri ve boyaları, rafa sığabilen küçük kutulara koyun, çocuklar istedikleri zaman bunları kolayca masaya taşıyabilir.

Resimlerini sergileyin

Yaptığı şeylerin değer verildiğini görmek bir çocuğun güvenini artırır. Bu yüzden resimlerini sergileyin! “Manuela ve Miguel’in bazı çizimlerini duvara astık. Duvarın yarısını turkuaza boyadıktan sonra, neden sanat eserlerini daha çok öne çıkarmayayım diye düşündüm. Bu yüzden birkaç favori seçip çerçeveledik. Yapması kolay bir şey ama onlar için büyük bir fark yaratıyor. ”

“Bu odanın çocukların yaratıcılıklarını ifade edebileceklerini düşündükleri bir yer olmasını istiyoruz.”

Yumuşak oyun

Çocuklarınız nerede oynamak istiyorsa orada oynamalarını kolaylaştırın. Bu yerde oynanan bir oyunsa, onu da yumuşatmayı düşünün. "Ahşap zeminin bir kısmını kaplamak için bir halı serdik. Bu yumuşak yerde oynamayı seviyorlar. ”

Eğlenceli aydınlatma

Ortak bir odada, her iki çocuğun da sevdiği tek bir dekorasyon teması seçmek zor olabilir, ama yine de onları gülümsetecek kişisel parçalar ekleyebilirsiniz. Hayal güçlerini çalıştıran parçalar seçebilirseniz, bu daha da iyi. “Bulut lambalar çocuklara gökyüzünde oldukları hissini veriyor.”

Çocuk bakış açısı

Odayı çocuğunuzun bakış açısından görün. Bu, ihtiyaçları için bir oda planlamanıza yardımcı olacak harika bir ipucu. Onların boylarına inin ve o yükseklikten bakın. Taktığınız kancalara yetişebiliyorlar mı? İçleri dolu olunca saklama kutularını kaldırabiliyorlar mı? Bağımsızlık duygusu çocuğunuzun gelişimi için hayati önem taşır, bu yüzden kendi odalarında kendi başlarına bir şeyler yapmalarını kolaylaştırın!

Site Creation & Technology by MagiClick Digital Solutions

STOĞA GELİNCE HABER VER

Onaylıyorsanız lütfen iletişim tercihlerinizi belirtiniz.

Sayfa Başına Git