Ev tatilinizde serin kalmanın yolları

11.06.2018

Tatilinizi evde geçirirken enerji tüketen bir vantilatör veya klima çalıştırmadan sıcağı nasıl yeneceğinize dair basit ipuçlarımızdan ilham alın.


Rahatlatıcı bir köşe kurun.

Bir çift perde ile güneşin istediğiniz kadar içeri girmesini sağlayın. Böylece sıcağı keserek kendinize gölge bir köşe yaratabilir, okuma lambası olarak ısı yaymayan LED'li bir lamba kullanabilirsiniz.

Buzlu bir içecekle serinleyin.

Bazen en basit şeyler, en çok hoşumuza gidenler olabilir. Taze sıkılmış limon, birkaç nane yaprağı ve meyve parçalarından kendinize enerji veren buzlu bir içecek hazırlayın.

Canlandırıcı bir sis yapın.

Bilgisayar veya masa başında çalışırken cildinizi nemlendirin. Sprey şişesini içinde salatalık kabukları bulunan buzlu su ile doldurun ve sıcak hissettiğinizde yüzünüze ve boynunuza sıkarak serinleyin. Yumuşak spreyleme için su püskürtme özelliği olan bir şişe seçebilirsiniz.

Buz gibi bir ayak banyosu hazırlayın.

Buzdolabı poşetlerini buz küpleri ile doldurarak soğuk ve dökülmeyen ayak banyosunun tadını çıkarın. Daha şık bir görünüm için poşetleri bir sepetin içine yerleştirin. Yumuşak bir pufun üstüne oturup ayaklarınızı içine daldırın ve serinlemenin keyfine varın.