Ev gibi ofis

24.10.2017

Eviniz aynı zamanda ofisiniz olduğunda iş ve ev hayatını dengede tutmak kolay olmayabilir. Tasarımcımız Therese Ericcson'dan fonksiyonel bir ofis ve rahat bir yaşam alanı olarak çifte göreve hizmet eden bir çözüm tasarlamasını istedik. İşte sonuç.


IKEA İyi Fikirler - Ev gibi ofis

Başlamadan önce, günlük işler için bir çalışma alanı yaratmak, depolama alanları oluşturmak ve aynı zamanda rahat edebilmek gibi sıradan ev ofis sorunlarını düşündük. Tasarımcımız Therese, akıllı ev ofis çözümleriyle bölünmüş bir oda tasarladı.

Evde çalışma noktanız hep aynı yer mi? Aslında böyle olmak zorunda değil. Örneğin bu odanın farklı görevlere uygun çalışma alanları bulunuyor. Odanın bir bölümünde geniş bir çalışma alanı ve depolama için duvar rafları var. Therese, pencerenin üstündeki unutulmuş alana da raf yerleştirerek yerden kazandı. Odanın diğer bölümünde beyin fırtınası ve toplantılar için bir oturma alanı bulunuyor.

 
 
+
 
IKEA İyi Fikirler - Ev gibi ofis

İpucu

Düz çizgiler dinlendiricidir. Bir çalışma masası için ihtiyacınız olan alanı ölçmekle işe başlayın. En içteki duvardan başlayarak saklama alanınızı planlayın. Rafları duvarınızla aynı renge boyamak da mekanı daha geniş ve huzurlu gösterir.

Biz burada duvarları değerlendirerek alanı genişlettik. Yan yana iki çalışma masası, yayılmak için büyük bir alan yaratıyor. Çok sık kullanılmayan eşyalar için tavana kadar rafları yükseltebilir, tozu ve dağınıklığı uzak tutmak için kapaklı bir dolap ekleyebilirsiniz. Çalışma masasının altındaki derin boşluğu da tekerlekli bir dolap ile değerlendirebilirisiniz.

Depolama, bir ev ofisin en iyi yardımcısıdır. Faturaların ve postaların takibini kolayca yapmak için Therese bir dizi kontrplak dosyalığı duvara sabitledi. Siz de dekorasyon amaçlı ahşap bir parça üzerine her zaman ihtiyaç duyduğunuz malzemeler için ray ve askı ekleyebilirsiniz.

 
IKEA İyi Fikirler - 5 study space ideas for any space at home

Ne de olsa bir evin içinde olan ev ofiste rahatlık ve kişiselleştirme, olmazsa olmazlardan. Ayarlanabilir çalışma sandalyesi ve masa lambası iyi bir çalışma ortamına katkıda bulunur. Therese ev hissini arttırmak için burada birçok anlamlı dekoratif aksesuar kullandı.

IKEA İyi Fikirler - 5 study space ideas for any space at home
IKEA İyi Fikirler - 5 study space ideas for any space at home

İpucu

Duvara monte, katlanır masa ile ayakta bir çalışma ortamı yaratın. Böylece oturmaya biraz ara verebilir veya kalabalık bir kafedeymiş havası yaratabilirsiniz.

IKEA İyi Fikirler - 5 study space ideas for any space at home

Ister ev ofisinizi düzenli tutun, ister planlı bir kaos yaratın, iş ve yaşam arasındaki dengeyi kurmanın yollarından biri, evdeki çalışma alanınızı istediğiniz zaman görsel olarak örtebilmektir. Çalışma masasının çevresini perde ile örterek ofisi kapatmak ve işi arkada bırakmak mümkün, en azından teoride.

Bir sonraki görev mi? Akşam yemeği.