Duvarlarınızda kendi başınıza yapabileceğiniz 5 değişiklik

24.10.2017

Evinizdeki duvarları nasıl kullanıyorsunuz? Norveçli Gina, yararlı bilgileri, fotoğrafları ve sevdiği hatıraları duvarlarında sergiliyor. Bunlar, evine hayat, renk ve kişilik kazandırıyor. İşte Gina’nın en sevdiği beş fikir.


“Kışın evimdeki renklerin ve fotoğrafların tonunu azaltırım! Şu anda sergilediklerim kahverengi, gri ve koyu morlarla dolu. Yaz geldiğinde ise yeni fotoğraflar ekleyerek yeniden canlı renklere dönerim.”

Gina

 
 
+

Holdeki yazı tahtasına kısa notlar yazın.

Randevularınızı sürekli unutuyor musunuz? Kapının hemen yanına siyah kartondan mini bir yazı tahtası asarak evden çıkmadan önce önemli notları gözden geçirebilirsiniz. Damalı bir tahta, siyah tahtayla kaplanmış bir duvara göre daha güzel görünür ve değiştirmesi kolaydır. Ayrıca kışlık aksesuarlarınızı sık sık unutan biriyseniz, eldivenler ve yün bereler için hemen alt tarafına kullanışlı bir sepet koyabilirsiniz!

Gülümseten detaylar ekleyin.

Sabahları hazırlanmak zor geliyorsa, yatak odanıza veya banyonuza üzerlerinde kendinizi iyi hissettirecek sözler bulunan kağıtları desenli bantlar ile yapıştırabilirsiniz. Yenilemek istediğinizde veya daha iyilerini keşfettiğinizde bunları kolayca değiştirebilirsiniz!

 

Bir yaratıcılık köşesi oluşturun.

Gina bir dergide lezzetli bir tarif bulduğunda, tarifi denemeyi unutmamak için sayfayı mutfak duvarına yapıştırıyor veya tarif kitaplarının bulunduğu rayın altına tutturuyor. Gina, “Tarifleri, unutmamak için gözümün önünde tutuyorum. Ayrıca resimler öyle lezzetli, taze ve renkli görünüyor ki, pasta bile üstündeki meyvesiyle birlikte bana iyi gelecekmiş gibi görünüyor.” diyor.

Bir anı duvarı yaratın.

Sergi kutuları anlamlı fotoğrafları, kartpostalları, resimleri ve süsleri biriktirip sergilemenin yaratıcı ve kolay bir yoludur. Bu kutuları seyahatlerinizden getirdiğiniz hediyelik eşyalarla ve fotoğraflarla doldurabilirsiniz. Gina, derin bir resim çerçevesini kendisinin ve eşinin gençlik fotoğraflarıyla doldurmuş ve hemen yanındaki çerçeve rafına da düğün fotoğraflarını eklemiş: “Bu fotoğrafların birinde daha 19 yaşımdayım!”

Merdiven duvarında bir Instagram sayfası oluşturun.

Resimlerle dolu duvarlar merdivenler gibi boş ve zorlu alanlara renk ve kişilik katar. Bunu yapmak oldukça kolay ve keyiflidir. Üstelik bu şekilde telefonunuzla çektiğiniz fotoğrafların unutulup gitmesini de önlemiş olursunuz. “Nils ve ben hiçbir zaman fotoğrafları bastırmazdık. Bu galeriyi oluşturmasaydım, tatil fotoğraflarımızı veya arkadaşlarımızla çekildiğimiz fotoğrafları koyacak bir yerim olmazdı.”