Doğayı sevenlerin balkonu

24.10.2017

Açık havada olmayı seviyorsanız, küçük alanlar sizi keyfinizden alıkoyamaz. Balkonunuzu, saksılarınız ve bahçe ekipmanlarınız için pratik saklama çözümleri ile bir bahçeye dönüştürebilirsiniz.


IKEA İyi Fikirler - Doğayı sevenler için en iyi balkon
IKEA İyi Fikirler - Doğayı sevenler için en iyi balkon

Bahçenizi düzenlemek için duvarın önünde bir çalışma alanı yaratın. Çok derin olmayan ama yine de en sık kullandığınız malzemeleri, bitkileriniz için ayırdığınız toprağı ve saksıları depolayacak büyüklükte bir saklama ünitesi seçin. Bu saklama ünitesinin ihtiyaçlarınıza uygun ayarlanabilir raflardan oluşmasına, içindekileri kuru tutması için kapaklı ve güzel bitkilerinizi sergileyebileceğiniz açık rafları da olmasına özen gösterin.

Küçük bir balkon, bitki ve çiçeklerle güzel bir şekilde sergilendiğinde hayat bulur. Büyük bitkiler veya toprak derinliği isteyen sebzeler için tahta kasaları, küçük saksıları bir araya toplamak için ise daha küçük kutuları kullanmayı deneyin. Birkaç tane açılır kapanır sandalye ve katlanabilir bir masa ile doğayla iç içe bir balkon yaratarak güzel havanın keyfini çıkarabilirsiniz.