IKEA Ideas - An enlightened life – the joy of living with less

Her güne yenilenmiş bir şekilde başlama fırsatı

Yeni bir şehirde her şeye baştan başlayacak olan bekar bir kadın senaryosuyla hareket ederek bu stüdyo daireyi tasarlayan ekibin tek “küçük alan kuralı”, önemli aktiviteler için yer açmaktı. Küçük mobilyalar yerine, geniş konforu sayesinde her güne tazelenerek uyanmayı ve günün tadını çıkarmayı sağlayacak yumuşak kadife yatak başına sahip büyük bir karyola, evin en temel eşyası halini aldı.

"Bu ev tasarımının ardında, ne kadar küçük olursa olsun, sahip olduğunuz alanı size uygun olacak şekilde kullanabilme fikri yatıyor. Bu sayede, sevdiğiniz şeyleri yapmak için daha fazla özgürlüğe, zamana ve enerjiye sahip olursunuz."

Alanı ikiye bölün, kullanışlılığı iki katına çıkarın

Saklama üniteleri son derece faydalı parçalardır, burada da hem fayda sağlıyor hem göze hoş görünüyorlar. Tavana emniyetli bir şekilde sabitlenmiş açık dolap, ayrı bir yaşam alanı oluşturuyor. Tekstil ürünleri ve aydınlatmalar keyifli bir ortam sağlar ve puflar konuklar için ekstra oturma alanı olarak kullanılabilir. Dolabın açık ve kapalı saklama seçenekleri sayesinde, pratik eşyalar çekmecelere gizlenebilir, raflarda ise koleksiyonlar sergilenebilir.

"Evinizin kişiliğinizi yansıtabileceği yollar bulun. Kancalar sayesinde takılarınız düzenli şekilde tutulur ve göz önünde durur, cam kapaklı dolaplar ise kıymetli eşyalarınızı hem tozdan korur hem de bu eşyaları sergileyebilmenizi sağlar."

Her zaman daha fazlasına yer var

Sabit bir yemek masası, stüdyo daire için lüks bir eşya mı? Yeni bir şehirde yepyeni bir hayata başlayacak olan kadın senaryosunda, kadın sofra kurup yemeğinin tadını çıkartmayı ve “kendini ödüllendirmeyi” hak ediyor. Katlanabilir tasarımı sayesinde, konuk sayısı arttıkça masa büyütülebiliyor; ayrıca evdeki puflar ilave oturma alanı olarak kullanılabilir.

Sınırlı alanlar, sınırsız lezzetler

Mutfağın kompakt yerleşim planı sayesinde, yemek pişirmek çok daha eğlenceli bir hal alıyor. Doğrudan tezgaha yönelik aydınlatmalar, yemek hazırlama alanlarını aydınlatıyor. Tezgah üzerinde daha fazla boş alan elde etmek ve mutfağa tarz katmak için açık saklama ünitesi, sık kullanılan malzemeler alt rafta, daha az kullanılan malzemeler ise üst rafta duracak şekilde ikiye ayrılmış. Ürünün alt kısmına eklenmiş olan raf ünitesinde, geri dönüşüm için plastik kutular mevcut.

IKEA Ideas - An enlightened life – the joy of living with less
 

Az ama öz

Ekip, stüdyo dairenin tamamını akıllıca kullanabilmenin yanı sıra, kullanılacak çözümler için farklı bölümlerdeki ürün yelpazelerine de başvurdu. BESTA duvar ünitesi, bardaklarınızı yerleştirebileceğiniz kadar geniş ve aynı zamanda yemek yerken tepenizde durduğunu hissetmeyeceğiniz şekilde duvara monte edilebilecek kadar ince. Ayrıca bu sayede bardaklarınızı bir şeyler yudumlamak istediğinizde rahatlıkla erişebileceğiniz şekilde saklayabilirsiniz!

Site Creation & Technology by MagiClick Digital Solutions
Sayfa Başına Git