Oyun alanı

Çocuğunuzun yatak odası koca bir oyun dünyasının kapılarını açabilir. Merak duygusunu, yaratıcılığı ve kişiliği destekleyen ve geliştiren bir alan yaratmaya yardımcı olun. 5 yaşındaki Lula ve 3 yaşındaki Anouk'un paylaştıkları oda, anneleri Chloe'nin el yapımı duvar süsleri de dahil olmak üzere renkli ve ilham veren bir dekorasyona sahip. Odanın ortasındaki büyük halı her türlü eğlenceye ve oyuna çağıran açık bir alanı işaret ediyor.

"Kızların odası kişiliklerine mükemmel bir şekilde uyan aydınlık, renkli ve enerji dolu bir oda. Okulda yaptıkları resimleri hep eve getiriyorlar ve biz de onları duvara asmaktan zevk alıyoruz."

Yumuşak oyuncaklarla evcilik oyunu deneyin.

Rol yapma oyununa gelince, burada hayal gücünün sözü geçer. Çocuklar, kimsenin yönetmediği, serbestçe hayal kuracakları fantastik dünyaların ve yeni kimliklerin içine dalmaya bayılırlar. Rol yapma macerasına atılmak için fazla bir şey gerekmiyor, yine de yumuşak oyuncaklar maceraya başlamanıza yardımcı olabilir. Kaplan, domuz, tavşan gerçek dünyada alışılmadık arkadaşlar olabilir, ama bu dünyada değil!

Gurur duyacağınız bir sergi duvarı oluşturun.

Karalama, kesme, yapıştırma, boyama... Çocuklar yaratıcı taraflarını keşfettiklerinde yüzlerce sanat eseri üretmeye başlarlar. Küçük sanatçınızı desteklemek için duvarda bir resim galerisi oluşturarak yaptığı eserlerle gurur duymasını sağlayın. Chloe ve kızları, eserlerini herkesin görmesi için oturma odasının duvarlarına astılar. IKEA çerçeveleri cam yerine güvenli plastik cam ile üretildiği için çocuklar başyapıtlarını asmaya bile yardımcı oldular.

"Kızların aynı odayı paylaşması çok güzel. Okuldan döndükten sonra onları hep birlikte oyun oynarken, zıplarken, birbirlerine kitap okurken ve sarılırken buluyorum."

Yazın açık havada resim yaparken dağıtın.

Ya minik sanatçınızın daha büyük bir tuvale ihtiyacı olursa? Dış mekan demek çocukların etrafı batırma kaygıları olmadan sınırsız alana sahip olması demektir. Gerekli malzemeleri bölmeli bir kutu ile dışarı taşıyın, yere büyükçe bir kağıt serin ve su bazlı renkli boyalarla kendilerini kaybetmelerine izin verin. Yaratıcı yakıt için sağlıklı atıştırmalıkları eksik etmeyin ve genç sanatçıyı iş üstünde seyretmenin keyfine varın.

Birlikte yeni bir beceri edinin.

Geleneksel dokuma tezgahı bu aralar çok moda. Çocukların konsantrasyonunu ve motor becerilerini hızla geliştiren ve öğrenmesi kolay bir beceri. Çocuk dostu LUSTIGT dokuma tezgahını bir masanın üzerine yerleştirin ve birlikte benzersiz parçalar dokumaya başlayın. Ayakkabı bağcığından kesilmiş parça kumaşlara kadar her tekstili dokuyabilirsiniz. Daha sonra bir oyuncak veya çantaya dönüştürülebilecek bir kumaş dokumaya ne dersiniz?

Site Creation & Technology by MagiClick Digital Solutions
Sayfa Başına Git