Çocuklar için yapraklarla yapılabilecek aktivite fikirleri

24.10.2017

Sonbahar yaprakları ve marifetli minik parmaklar bir araya gelince ne olur dersiniz? Çok eğlenceli dekorasyonlar ortaya çıkar. Bir süredir editörümüz Linda'nın ailesini, değişik el işi aktivitelerini denemeleri için Yaratıcı Fikirler laboratuarımızda misafir ediyoruz.

Çocuklar için olduğu kadar ebeveynler için de eğlenceli olan aktivite fikirlerine siz de bir göz atın!


Çocuklar için yapraklarla yapılabilecek aktivite fikirleri

Yapraktan taç

Çocukların yaratıcılığını arttırmak için gerekli ortamı yaratarak sonbaharın gelişini kutlama ve doğayı kullanarak yeni bir şeyler üretme fikri çok hoşumuza gitti. Ama gerçeği söylemek gerekirse, bu fikri sevmemizin en büyük nedeni eğlenceli oluşu. Bir avuç dolusu farklı renkte ve şekilde yaprak toplayın. İnce bir kartonu başınızın çevresini kaplayacak şekilde kesin ve yaprakları kartona yapıştırarak tacınızı yapın. Taca biraz yükseklik katmak için yaprakları birbirlerine bantlayabilirsiniz.

Doğal maskeler

Çocuklar taç konusunda ustalaştıktan sonra maskeyi zorlanmadan yapabilirler. Büyük bir yaprak bulun. Maskenizi yüzünüzde tutmak için uzun saplı bir yaprak olmasında yarar var. Eğer topladığınız yapraklar küçükse birkaç yaprağı bantlayarak birleştirebilirsiniz. Son olarak gözler için küçük delikler açtınız mı, maskeniz hazır.

"Bütün bu yaprakların arkasında gizlenmeyi çok sevdim. Gerçekten harika birer maskeye dönüştüler."

Anton

...ya da duvara yapıştırın.

Son aktivitemiz, sonbahar yapraklarından bir duvar aksesuarı yapmak. Bunun için duvara büyük bir kağıt parçası astık, sonra çocuklar bu kağıdın üzerine istedikleri gibi renkli yaprakları yapıştırdı. İsterseniz yaprak aralarına minik desenler de yapabilirsiniz.