Oyunu sahnenin ortasına taşıyın.

7 yaşındaki Henri ve 5 yaşındaki Toni kardeşlerin yatak odaları aynı zamanda oyun odaları. Burası özgürce oyun oynadıkları ve hayal güçlerini çalıştırdıkları bir alan. Bu aralar orman temasını seviyorlar, o yüzden bembeyaz olan odalarına biraz karakter katmak için botanik ve hayvan desenli tekstiller eklemek, maliyeti en düşük yaratıcı çözüm oldu. Tasarımcı Ashlyn Gibson, cumbadaki kullanılmayan alanı tiyatro sahnesine dönüştürmek için perdeler astı. (akrobatik performanslar için oyun matı da eklendi.) Pencerenin altına yerleştirilen duvar askısı ise sahne arkasında hızlı kostüm değişikliği için pratik bir çözüm oldu.

Depolamak için kazandıran yollar bulun.

"Çocuklar genellikle odalarından başlayıp evin geri kalanına yayılan bir oyun dünyası kuruyorlar. Saklama kutuları sayesinde artık oyuncaklarını odadan odaya taşıyabiliyorlar." diyor kardeşlerin annesi Nina. Tasarımcı Ashlyn Gibson, basamak şeklindeki TROFAST saklama ünitesini rulo bant ve tahtadan yapılmış numaralar kullanarak bir podyuma dönüştürdü. Mobilyanın duvara sabitlenmesi için gereken güvenlik aparatını kullanmayı unutmayın.

Ev ziyareti: Çocuk odasını eğlenceli bir odaya dönüştürmenin ipuçları
 

Birlikte ve tek başına geçirilecek zamanı planlayın.

Kardeşler büyük bir odayı paylaşacak kadar şanslıysa, hem beraberliği hem de özel zamanı teşvik eden bir düzen deneyin. Yaşları yakın olan kardeşlerin yatma zamanı rutinleri de aynı zamanda gerçekleşir, bu nedenle karyolaların yan yana yerleştirilmesi pratik olur. Anneleri Nina, “Çocukların kişilikleri bazen çatışıyor, ama aynı odayı paylaşırken birbirlerinden çok şey öğrendiklerini düşünüyorum. Henri kendi başına kalmak istediğinde kitap okumak için minderleri toplayıp perdenin arkasında kendine bir sığınak yapmaya başladı.” diyor.

Oyun bahçesini eve getirin.

Teknolojiyi ne kadar kucaklarsak kucaklayalım, oyun oynamak çocuklarımızın hayatlarının bir parçası. Bazen eski moda bir oyun, teknolojiyi yenebilir. Seksek, aktif, oynaması kolay ve evin içinde rahatlıkla oynanabilecek bir oyun. Bunun için koca bir oyun bahçesine ihtiyacınız yok; bir parça açık alan, renkli rulo bant ve taş olarak kullanabilecekleri yumuşak oyuncak gibi bir obje yeterli.

Site Creation & Technology by MagiClick Digital Solutions
Sayfa Başına Git