IKEA İyi Fikirler - Çocuk odasında eğlenceli alanlar yaratın

Eğlenceye yer açın.

Kendilerini ifade etmekte özgür oldukları bir alana sahip olmak çocukların güvenini arttırır. Çocuklarınızın özelleştirebilecekleri mobilyalar bulun, böylece gerçekten kendilerini ait hissedebilirler. ( Dolapların kapaklarını kara tahtaya dönüştürerek pratik depolama alanlarından boş bir tuval çıkarabilirsiniz. ) Açılması ve taşınması kolay depolama, çocukların eşyalarının bakımını ele geçirebilecekleri anlamına gelir.

IKEA İyi Fikirler - Çocuk odasında eğlenceli alanlar yaratın
 

Yaratıcı alan

Malzemeler ortadayken çocukların bunları kullanma olasılığı daha yüksektir, bu nedenle kalemleri ve kağıtları, kolay bulunabilecek bir yerde tutun ve yaratıcılığın serbestçe akmasına izin verin. Sanat aşığı Lucas'ı yerde kağıtları boyarken görünce LUSTIGT rulo boyama kağıdını duvara astık. Ve depolamayı da bir sanat formuna dönüştürün. En sevdikleri kostümleri boyayabilecekleri askılarla ulaşabilecekleri yüksekliğe asın.

"4 yaşındaki Lucas ve 2 yaşındaki Milo'nun paylaştığı oda, sanat aktiviteleri, giyinme ve okuma köşelerine ayrılmış durumda, üstelik yerde oyun oynayacak bol miktarda alanı da var."

IKEA İyi Fikirler - Çocuk odasında eğlenceli alanlar yaratın
 

"Lucas resim yapmayı çok seviyor. Uyanır uyanmaz resmin başına geçmekten mutlu oluyor."

Hayal kurma alanı

Çocuğunuza, hayal gücünü kullanmasını ve sosyal becerilerini geliştirmesini teşvik eden rol yapma oyunları için destek verin. Bu, bir oyuncak ocağında yemek pişirmek ya da evcilik oynamak veya yumuşak oyuncaklarına yemek servisi yapmak olabilir, çocuklar büyüklerden gördüklerini oyuna çevirdiklerinde taklit yoluyla öğrenir, kullandığı dilden sırasını beklemeyi öğrenmeye kadar, yaşam becerilerini geliştirirler.

Rahat köşe

Odanın bir köşesini, küçük çocuğunuzun gerçek dünyadan kendi dünyasına geçebileceği, rahatlatıcı bir alana dönüştürmek için yalnızca birkaç tekstil ürününe ihtiyacınız var. Bu bir okuma köşesiyse, FLISAT kitap desteği ile çocuklar için güvenli bir lamba ekleyin veya örtü altında yapılan hayali gezintiler için bir el feneri!

IKEA İyi Fikirler - Çocuk odasında eğlenceli alanlar yaratın

“Çocukları birçok aktiviteye kaydettirmeye karşıyız! Bir programımız ya da belirlenmiş bir yatma zamanımız yok. Şimdilik okula başlamadan önce, birlikte geçirdiğimiz zamanın tadını çıkarmak için iyi hissettiğimiz şeyleri yapıyoruz."


Site Creation & Technology by MagiClick Digital Solutions
Sayfa Başına Git