Çocuk odası dekorasyonu

24.10.2017

Çocuğunuzun odasına bir göz atın (eğer cesaretiniz varsa!) Belki de tüm bu dağınıklığın kendi içerisinde bir düzeni olabilir... Bu oda, çocukların yaratıcı olması, rahat hareket edebilmesi ve eğlenebilmesi için tasarlandı. Ve her şeyi etrafa saçmaları (veya kendi dağınıklıklarını yaratmaları) için.


IKEA Ideas - Çocuk odası dekorasyonu

Göster ve anlat.

Odak noktalarımızdan biri, çocukların ihtiyacı olan her şeyi kolayca uzanıp kendi kendine alabilecekleri şekilde bir oda hazırlamaktı. Çocukların proje malzemelerini koyabilecekleri, o malzemelerle akıllarındakini tasarlayabilecekleri ve ortaya çıkan sonucu gösterebilecekleri bir alan yaratma fikrini çok sevdik.

IKEA Ideas - Çocuk odası dekorasyonu
 
 
+

Panoya tutturun.

Çalışma masası üzerindeki duvarı, mantar panoyla kaplama fikrini biz çok sevdik. Pano, bu yaratıcı odada her türlü ilhamı toplamak için harika bir fikir. Masanın altı ise çok gizli projeleri yürütmek için mükemmel bir alan. Masanın alt tarafına kumaş bir perde geçirerek meraklı gözleri engelleyebilirsiniz. Aynı düzen okul başladığında ev ödevlerini yaparken de kullanılabilir.

Kırmızı ışık / Yeşil ışık

Çocuklar bazen bir proje üzerinde çalışırken bölünmek istemezler. Biz de buradan yola çıkarak, LED'li duvar aydınlatmasına kırmız ve yeşil kağıtlar kesip çerçevenin içine yerleştirerek eğlenceli bir ekleme yaptık.

IKEA Ideas - Çocuk odası dekorasyonu