Ev ziyareti: Çocuğunuzun kişiliğini yansıtan bir oda

07.12.2017

İster büyük ister küçük olsun, çocuğunuzun odası gelişen kişiliğini birçok açıdan ifade edebileceği yerdir. 9 yaşındaki Olivia'nın ailesi de kızlarına özel bir oda hazırlarken birkaç yaratıcı fikir buldu.


IKEA İyi Fikirler - Çocuğunuzun kişiliğini yansıtan bir oda
 
 
+

El işi aktivitelerini birlikte yaptığınız projelere dönüştürerek sade bir objeyi, kişiselleştirebilirsiniz. Olivia'nın annesi Pati, uygun el işi malzemelerini kullanarak eşyaları kişiselleştirmeyi seviyor. Örneğin Olivia'nın yatak başını dolgu ve IKEA tekstilleri kullanarak hazırladı. Aksesuar olarak da saksıları renkli bantlarla süsleyerek odasının dekorasyonuna uygun saksılar haline getirdi.

Alanınız küçükse odayı yaratıcı kullanmaya çalışın. Olivia'ya uzun zaman kullanması için alınan çift kişilik karyola odada büyük bir yer kapladı. Bu nedenle köşe gardırop kullanarak hem kapının arkasındaki alan değerlenmiş oldu hem de odadaki depolama alanı arttı.
 

IKEA İyi Fikirler - Çocuğunuzun kişiliğini yansıtan bir oda

Olivia ders çalışırken dik durmasına destek olan sandalyesi ve çalışma masası, doğrudan aydınlatan masa lambası ve bir masaüstü düzenleyici dikkati dağılmadan odaklanmasına yardımcı oluyor. Çocukların sevdikleri objeleri gözlerinin önünde tutmalarına izin verin. Olivia boş bir teşhir kutusunun içini favori figürlerle doldurmaya başladı.

Bırakın odasının ne renk olacağına çocuğunuz karar versin. Duvarlar boyanmasa bile renkli ve desenli tekstiller, çocuğunuzun seçimine göre odayı renklendirmenin en kolay yoludur. "Odamın duvarları için renk seçmek çok hoşuma gitti. En çok koyu mavi rengini seviyorum ama neon renkler de çok havalı. Odamın en güzel yanıysa, karyolam!" diyor Olivia.