Evinizi dekore etmeden önce nasıl bir ortam yaratmak istediğinize karar verin. “Evimin misafirlerimin kendilerini bir otel veya havalı bir kafe gibi özel bir yerde hissetmelerini sağlamak istedim,” diyor apartman dairesine altı ay önce taşınan Kara. “İlham almak için yeni açılan restoranları ve kahve dükkanlarını ziyaret eden Kara, temiz bir çalışma alanı olarak tek renkli bir zemin seçerek işe başlamış, sonra da farklı dokuları tekstilleri ve bitkileri kullanarak katmanlara ayırmış.

Kendi tarzınızı yaratmak için karıştırıp eşleştirmekten çekinmeyin. “İç mekanlar için kuralsız bir yaklaşım uyguluyorum, herhangi bir standart kural kullanarak alanımı tasarlamıyorum,” diyor saç tasarımcısı Kara. “Beğendiğim parçaları, evdeki eşyalarımla uyumlu olup olmadığına bakmadan alıyorum. Son evim bohem bir orman gibiydi, bir nevi güzel bir dağınıklık! Buraya taşındığımda daha temiz ve modern bir şey istedim.”

Bitkileriyle evinizin her daim taze kalmasını sağlayın. Kara, “Ben gerçek bir bitki bakıcısıyım, bu yüzden bitkiler beni mutlu ediyor” diyor. “Renkleri, şekilleri ve dokuları evime canlılık getiriyor.” Kara evinin yaşamakta ve gelişmekte olduğunu hissettirmek için her şeyi değiştirmeyi seviyor. “Burada hiçbir şey bitmiş gibi görünmüyor, bir alanı sürekli yeniden düzenliyorum. Çabuk sıkılan biriyim, bu yüzden eşyaların yerini değiştirmek benim ‘yenilik’ ihtiyacımı gideriyor."

Sevdiğiniz şeylere yer açmak için evinizi planlayın. Kara, “Akşam yemeği davetlerine ev sahipliği yapmayı seviyorum, insanlar için yemek pişirmekten gerçekten keyif alıyorum” diyor. Açık plan düzeni, partinin mutfaktan, yemek masasına ve oturma odasına akabileceği anlamına gelir. “Hayalimdeki mutfak, kulübe tarzı koltuklar ile çok daha büyük ve daha karanlık olurdu. Sahip olmak istediğim ada ünitesini tekrardan yaratmak için bir servis masası kullandım.” Dolapların üstünden sarkan bitkiler, mutfağın keskin hatlarını yumuşatmaya yardımcı oluyor.

IKEA İyi Fikirler - Çatı katında modern yaşam

Yatak odanızda sıcak ve rahat bir his yakalamak için renk ve katmanlı dokular kullanın. Yatak odasının duvarlarını kendi boyayan Kara, “Sıradan olmayan vurgulu bir duvar istedim. Duvar kağıdını karşılayamadığım için sadece dört renk boya aldım ve işi kendim yaptım! Yatak odam insanların genelde bir araya gelmeyeceğini düşündiüğü renklerin karışımından oluşuyor, fakat işe yaradığını düşünüyorum. Ben sonuçtan gerçekten gurur duyuyorum."

Site Creation & Technology by MagiClick Digital Solutions
Sayfa Başına Git