“Koridor gibi dar yerlerde hızlı hareket edebileceğiniz bir yerleşime sahip olmalısınız. Buranın kapıdan çıkarken her şeyi kolayca görüp ulaşabileceğiniz, hızlı seçimler yapabileceğiniz ve farklı türden saklama ünitelerine yer açabileceğiniz bir alan olmasına dikkat edin. Bu sayede evden mutlu şekilde ayrılabilirsiniz.”

Aileyle birlikte büyüyen bir sistem

Evde çocuk varsa çocukların erişebileceği ve erişmemesi gereken nesneler zamanla değişir. Herkesin uğrak noktasındaki bir pano, hem değişen ihtiyaçları organize edebilmenizi hem de bunları herkesin boyuna göre ayarlayabilmenizi sağlar.

Evden hızlıca çıkabilmek için düzenli olun

Her boyuttan eşyalar (ve insanlar) aynı alanı paylaştığında, basit kararlar alınmalıdır. Şemsiyeden uçurtmaya kadar her şeyi düzenli bir şekilde tutabileceğiniz çapraz bir havluluk ve oyuncakları içerisine hızlıca koyabileceğiniz (aynı zamanda oyun saati geldiğinde kolayca taşınabilir) bir tekerlekli kutu kullanabilirsiniz.

Hem herkese yönelik hem size özel

Belli saklama üniteleri bazı alanlarda işe yarasa da, belirli noktalarda zaman kaybına yol açabilir. Herkesin ortak ve kişisel bölmelerinin olacağı bir kıyafet askılığı tercih edin.

Her mevsime uygun antre

Yaşadığınız yerde sık sık yağmur yağıyorsa antreniz size yardımcı olabilir. Havanın durumuna uygun aksesuarları el altında bulundurun ve kıyafetlerinizi asarak hızla kurumalarını sağlayın.

IKEA İyi Fikirler - Antredeki karmaşayı azaltın
 

Yağmurlu havalara hazırlıklı olun

Genellikle ıslak olan eşyalarınızı astığınız alanlarda suya dayanıklı bir duvar paneli kullanarak ekstra duvar korumasına sahip olabilirsiniz. Şık, takması kolay ve tüm hava koşullarına hazır bir duvar paneli tercih edebilirsiniz.

Site Creation & Technology by MagiClick Digital Solutions
Sayfa Başına Git