Bebeğiniz ile birlikte büyüyen bir oda

24.10.2017

Çocuğunuz ile birlikte büyüyen mobilyalar, yıllar boyu hayatlarının bir parçası olur. Her şey hızla değişirken bazı şeylerin aynı kalması ise kendilerini güvende hissetmelerini sağlar. Bebeğinizin odasını planlamadan önce çocuk yatağına dönüştürülebilen bebek karyolası ve çok fonksiyonlu saklama çözümleri gibi uzun bir zaman kullanabileceğiniz mobilyaları inceleyin.


IKEA Ideas - Bebeğiniz ile birlikte büyüyen bir oda
IKEA Ideas - Bebeğiniz ile birlikte büyüyen bir oda

1. Daha rahat dinlenin.

Zorlu güvenlik testlerinden geçen bu bebek karyolası bebeğiniz ile birlikte büyüyebilir. Karyolanın yatağı iki değişik yükseklikte yerleştirilebilir. Önce yukarı yerleştirin, bebeğiniz büyüyüp hareketlendiğinde daha alçak seviyeli bir çocuk karyolasına dönüştürün. Dilerseniz ilerleyen zamanlarda karyolanın yan tarafındaki parmaklıkları da çıkartarak masal saati için tekli bir kanepeye de dönüştürebilirsiniz.

 
 
+
IKEA Ideas - Bebeğiniz ile birlikte büyüyen bir oda

2. Gerekli eşyaları elinizin altında tutun.

Sık kullandığınız malzemeleri bir TROFAST ile bir arada tutmak, sizi ümitsizce eşyaları aramaktan kurtarır ve gece yarısı alt değiştirme sırasında size zaman kazandırır. Alt değiştirme masasının üzerindeki duvarda yer alan kutular ve sepetler bebeğinizin ulaşamayacağı noktada ama sizin elinizin altında olacaktır. Bebeğiniz büyüdüğünde, bu saklama çözümünü çocuğunuzun oyuncakları için kullanabilir, kolayca ulaşabileceği bir seviyeye monte edebilirsiniz.

 
IKEA Ideas - Bebeğiniz ile birlikte büyüyen bir oda
IKEA Ideas - Bebeğiniz ile birlikte büyüyen bir oda

3. Keyfinize bakın.

Bebeğinizin odasına koyduğunuz tekli bir koltuk, bebeğinizi beslemeniz ve dinlenmeniz için idealdir; işiniz bittiğinde yorulmadan bebeğinizi kolayca yatağına yatırabilirsiniz. Bir komodin olarak kullanacağınız tabure, ileride çocuğunuzun masasında resim yaparken oturacağı taburesi olacaktır, renkli ve yumuşak bir kılıf ile daha da rahat hale getirilebilir. İlk zamanlarda battaniyeleri koyabileceğiniz sepet, bebeğiniz büyüdükçe oyuncaklar ve diğer eşyalar için bir güzel bir saklama çözümü olabilir.

IKEA Ideas - Bebeğiniz ile birlikte büyüyen bir oda
 
 
+

4. Geceyi aydınlatın.

Yumuşak ışık veren aydınlatmalar, ihtiyacınız olanı sizin ve bebeğinizin uykusunu kaçırmadan görmenizi sağlar. Duvar lambalarını işinize en çok yarayacak yerlere yerleştirin ve kordonlarını güvenli bir şekilde sabitleyin. (Biz onları yatak ve koltuğun yanına yerleştirdik.) İleride aynaların ve gardıropların yanına yerleştireceğiniz bu lambalar, odayı aydınlatırken çocuğunuzun giyinmesine de yardımcı olacaktır.

5. Klasikleri seçin.

Evinizin küçük bireyi nihayet ailenize katıldı ve siz onun için küçük bir dünya yaratmak istiyorsunuz. Bebeğinizin odasının duvarlarını renklendirin, puantiye ve çizgili desenlerden oluşan tekstillerle neşeli hale getirin. Son olarak da bebeğinizin kişiliğine uygun minderler ve diğer parçalarla zenginleştirin.