Başarılı bir açık hava partisi için ipuçları

29.06.2018

Açık havada sade bir davet verin ve yazın gelişini sevdiklerinizle kutlayın. İşte, toplanmanızı kolaylaştırmak için ilham alabileceğiniz birkaç öneri.


Açık havada davetkar bir yemek alanı yaratın.

Farklı mobilya parçalarını, dokuları ve renkleri karıştırmak rahat ve sıcak bir ortam yaratmanıza yardımcı olur. Evinizde sahip olduğunuz malzemeleri kullanarak işinizi kolaylaştırın. Konuklarınızın kendilerini evde hissedebilmeleri için yere halılar serin. Balkon sandalyelerini daha rahat oturma yerlerine dönüştürmek için örtü ve minder kullanabilirsiniz.

Servisi size uygun olacak şekilde özelleştirin.

Yeriniz dar ise tüm yemekleri masanın üzerine koymayı deneyin. Daha esnek bir çözüm için, her şeyi sofraya getirebileceğiniz ve işiniz bittiğinde kenara çekebileceğiniz tekerlekli bir servis arabası kullanabilirsiniz. Hazırladığınız atıştırmalıkları kolayca elden ele dolaştırmak için kulplu tel sepette ikram edebilirsiniz. Böylece sepetin yeniden doldurulması gerektiğinde mutfağa taşıması kolay olur.

Dekoratif aydınlatmalarla ortamı ayarlayın.

Akşam olduğunda açık havada olduğu gibi, priz bulunmayan yerler için çok kullanışlı olan pilli lambalarla ortamın keyfini çıkarabilirsiniz. Biz burada, yaz boyunca dışarıda bırakabileceğiniz aydınlatma zinciri ile güneş enerjili sarkıt lambaları ve minik, beyaz küreleri kullanmayı tercih ettik. Siz de en sevdiğiniz dekoratif aydınlatmalar ile davetinizde unutulmaz bir ortam yaratabilirsiniz.