Balkonunuzda yazı uzatmanın 4 yolu

24.10.2017

Havalar erken kararıp serinlemeye başlamış olsa bile balkonunuzda veya bahçenizde yazın son günlerinin tadını çıkarabilirsiniz. İşte size dış mekanları sonbahara hazırlamanıza yardımcı olacak 4 öneri.


1. Sıcak kalın.

Havalar soğumaya başlasa da dışarıda zaman geçirmek hepimize iyi gelir. Duvara bir tente monte ederek rüzgara ve yağmura karşı bir koruma oluşturun. Yumuşak minderlerle ortamı ısıtın ve istediğiniz zaman kolayca içeriye taşıyabilmek için battaniyelerinizi ve örtülerinizi kulplu sepetlere yerleştirin.

2. Bahçenizi her hava şartına dayanıklı hale getirin.

Soğuğa dayanıklı çiçekler seçerek bahçenizin ve balkonunuzun yeşil kalmasını sağlayabilirsiniz. Çiçekleriniz için paslanmaya dayanıklı galvanizli veya fazla suyu tutan ve bitkinizin nemli kalmasını sağlayan terakotta gibi dayanıklı saksılar kullanın. Büyük bitkiler için güneş çıktığında hareket ettirebilmek için tekerlekli saksı altlığı tercih edebilirsiniz.

 

3. Akıllı saklama çözümleriyle düzenli olun.

Yazın son günlerinde dışarıda, ılık güneşin altında kendinize bir okuma köşesi yaratabilirsiniz. Bankın üzerine birkaç minder koyun ve yumuşak bir örtüyü üzerinize çekin. İçeriye girmeye hazır olduğunuzda minderleri ve örtüleri korumak için hepsini su geçirmez bir kılıf içine koyarak sandıklı bankın içine yerleştirebilirsiniz.

4. Akşam yemeğinizi ay ışığı ve yıldızların altında yiyin.

Günler kısalınca yemek alanınızı ışıklarla aydınlatın. LED ampulleri yemek masasının üzerine asabilir, rüzgarlı havalarda mumların sönmemesi için fenerler kullanarak ortamı aydınlatabilirsiniz. Dekoratif aydınlatma için bir cam kavanozun içine LED'li aydınlatma zinciri yerleştirerek de dekorasyonu zenginleştirebilirsiniz.