Çalışma alanı: açık havada çamaşır zamanı

Farklı bir ortamda, ev işleri sizin için yepyeni bir deneyim halini alabilir. Komple camlı bir balkon, çamaşır asmak için ideal bir alan oluşunun yanı sıra, açık hava hissini de beraberinde getirir. Kendinize, güzel bir manzara da dahil olmak üzere ihtiyacınız olan her şeyi elinizin altında bulunduracağınız bir köşe hazırlayabilirsiniz.

Duvara monte yardımcınız

Bir santimetre dahi fark yarattığında, yerden tasarruf etmek çok önemlidir. Katlanır çamaşır kurutma askılığı yeterli değilse toplanabilir kollu dönen kurutma askılığı, küçük nesneleri kurutmak için idealdir. Ayrıca, gerektiğinde içeriye taşıması da kolaydır.

Tavandaki kurutucu

Tavanın da işlevsel bir alan olabileceği çoğunlukla göz ardı edilir. Ancak, askı boruları ile döşendiğinde değeri ortaya çıkar. Çamaşırlarınızı sıra sıra asarak kurutabilir veya kumaş ya da perde kullanarak o bölümü ayırabilirsiniz. Kullanmadığınız zaman ayak altında da durmaz.

“Çoğu balkonun kısıtlı bir alanı vardır fakat biraz planlama ve doğru mobilyalarla hem bir saklama alanına sahip olabilir hem de farklı aktiviteleri kolayca gerçekleştirebilirsiniz.”

Günlük kaçış noktanız: güneş altında portatif bir dinlenme alanı

Doğal olarak, balkonun işlevi sadece çamaşır kurutmayla sınırlı değildir. Katlanır veya tekerlekli mobilyalarla farklı aktivitelere hızlıca geçiş yapabilirsiniz. İlkbaharın gelişine şahit olmak veya kahvaltı eşliğinde yeni bir günün ilk ışıklarının tadını çıkarmak gibi pek çok aktivite sizi bekliyor.

IKEA İyi Fikirler - Balkonunuza ilkbaharı getirin
 

Pratik yan sehpa

Mevcut alan kısıtlı olduğunda, masa hareket etmeyi engelleyebilir. Bir çift kanca da hem çamaşır askısı hem de raf olarak kullanılabilir.

IKEA İyi Fikirler - Balkonunuza ilkbaharı getirin
 

Daha fazla keyif için yer açın

Farklı aktiviteler için balkonun belli kısımlarını perdeyle ayırabilirsiniz. Bu aynı zamanda, çamaşırları ve diğer işleri göz önünden kaldırmanıza da yardımcı olur.

IKEA İyi Fikirler - Balkonunuza ilkbaharı getirin
 

Piknik sepetini hazırla, at kendini dışarıya

Dışarıda sevdiğiniz bir yerde açık havanın tadını çıkarmak için zaman yaratın. Küçük bir sepete ihtiyacınız olan her şeyi doldurabilir ve anın keyfine varabilirsiniz.

Keyif zamanı: hobiniz gününüzü aydınlatsın

İlkbaharın ilk günlerinde, balkonunuz en değerli alanınız olacaktır. Burayı sadece çamaşır asmak ve kahvaltı etmek için kullanmayın, bir hobi köşesine de dönüştürün! Bir tekerlekli raf ünitesi, aksesuarlar ve bitkilerle, güneş alan bir bitki alanı oluşturun. Kurulamak için de yakınınıza birkaç kurulama bezi asın; işte bu kadar.

Seyyar bitki bakım merkeziniz

Fidelerinizin günlük bakımını yaparak güne iyi başlamalarını sağlayın. Bakım setinin yer aldığı bir sepet, bu iş için biçilmiş kaftan.

IKEA İyi Fikirler - Balkonunuza ilkbaharı getirin

Alan içinde alan yaratın

Katlanır veya tekerlekli mobilyalar sayesinde yer açmak çok kolay. Evinizdeki bahçıvan kendini kaybetmeden önce halıyı da yerden kaldırmayı unutmayın.

Tekerlekli raf ünitesi ve tepsi

Bitkilerle uğraşmak gibi ara ara yaptığınız aktiviteler için her şeyi tekerlekli bir raf ünitesine koymak, size daha fazla yer kazandıracaktır. İlave bir tepsi de, dökülen toprakları kolayca toplamanıza yardımcı olacaktır.

Site Creation & Technology by MagiClick Digital Solutions

STOĞA GELİNCE HABER VER

Onaylıyorsanız lütfen iletişim tercihlerinizi belirtiniz.

Sayfa Başına Git