Ev ziyareti: Alandan kazandıran bir çalışma masası

17.10.2018

Çocuklar kendilerine iyi geldiğini hissettikleri bir çalışma ortamına sahip olurlarsa ev ödevlerini yapmak onlara daha kolay gelir. Kendilerine ait bir çalışma masaları olsun ya da olmasın, çocuklara kendilerine özel çalışma alanını organize etmeleri konusunda yardımcı olun.


Etkili bir çalışma alanı temel bir düzenle başlamalı; dayanıklı bir çalışma masası, masa lambası ve konforlu bir sandalye – yüksekliği ayarlanabilir, ergonomik ve kullanılmadığı zaman masanın altına itilebilen bir sandalye. Masanın üzeri dağılmaya başladığında konsantre olmak zorlaşır, bu yüzden çocukları kırtasiye malzemelerini derli toplu tutmaları konusunda motive edin. Eğer bir saklama ünitesi için yer yoksa, masaüstü düzenleyicileri ve tepsiler eşyaları düzgün tutmaya yardımcı olur.

9 yaşındaki David evde eğitim görüyor, böylece küçük karavanlarındaki çalışma alanını ailesiyle birlikte paylaşıyor. Masa aynı zamanda bir yemek masası olarak kullanılıyor, bu da kolayca toplanıp kullanımlar arasında değiştirilebilir olması önemli. “Bana ders veren genellikle annem ve babam, fakat bir çevrimiçi öğretmenim de var, ayrıca sanal sınıfımızda tüm arkadaşlarımı görebiliyorum.” diyor David.