Akıllı dolap sistemi ile aradığınız her şey gözünüzün önünde olsun.

24.10.2017

Sabah uyandığınızda,özellikle aceleniz olduğunda kıyafet yığınının altını üstüne getirmek zorunda kalmadan en sevdiğiniz giysilerinizi hemen bulmayı hayal ettiniz mi? Hem açık hem kapalı depolamayla kolayca nasıl düzenli bir gardırop oluşturabileceğinizi size gösterelim.


IKEA İyi Fikirler - Akıllı, açık ve kapalı dolap sistemi

Günlük temel giysiler

İç çamaşırları ve pijamalar gibi göz önünde olmasını istemediğiniz katlanabilir parçalarınızı çekmecelere yerleştirin. LED'li çekmece aydınlatmaları sayesinde çoğu insanın karanlık ortamlarda ayırmakta sorun yaşadığı siyahlarla lacivertleri karıştırmadan aradığınızı kolayca bulun. Pantolon gibi daha genel giysilerse pratik kancalarla raya asılabilir. Bu sayede pantolonlarınız havanlanmış da olur. Havalar ısındığında ise kışlık kıyafetlerinizi ve elden çıkarılmayı bekleyen, kullanılmayan giysilerinizi kutulara yerleştirerek fazla kalabalıktan kurtulabilirsiniz.

Göster ve gizle.

Açık raf sistemi tercih etseniz bile bazı eşyalarınız için kapaklı bir depolama alanına ihtiyacınız olabilir. Örneğin spor giysilerinizi katlayın ve dolabın çekmecelerine yerleştirin. Yakın zamanda yeniden kullanacağınız veya hemen elinizin altında olmasını istediğiniz giysilerinizi de askılara asın. (Güzel şapkalarınız sergilenmeyi hak ediyor.) Son dokunuş olarak cep mendili, kemer, kol düğmeleri ve kravat gibi aksesuarlarınızı yerleştirmek için bir çatal bıçaklık kullanabilirsiniz.

Bazılarını asın.

İhtiyacınıza uygun bir açık raf sistemi kullanmak, istediğinizi hemen bulmanızı ve bir bakışta tüm giysilerinizi görmenizi sağlar. Bir raf yardımıyla dolabınızı ikiye bölün, alt tarafa ayakkabıları ve pantolonları, üst tarafa gömleklerle ceketleri yerleştirin, böylece giyiminizi baştan ayağa planlayabilirsiniz. Saniyeler içinde eşsiz bir görünüm yaratmak için farklı parçaları karıştırıp eşleştirebilirsiniz.


 Canlı Destek