Ideas - Home 3 - Adım adım: yeni bir yatak odası
Ideas - Home 3 - Adım adım: yeni bir yatak odası

Boş bir tuval gibi

Yalnızca duvarları boyayarak bile odaları yenilenmiş gibi gösterebileceğimizi biliyoruz; ancak bu odada mevcut duvar rengini değiştirmeden ve bütçenizi yormadan da güzel bir görüntü elde edebileceğinizi göreceksiniz. Yatak odasının yansıtmasını istediğimiz duyguyu düşünerek başlayalım. Beyaz duvarlar bu odanın ferah ve aydınlık bir ortam olmasını sağlıyor. Bu oda adeta güneş ışınlarıyla dinlenmiş bir şekilde uyanabileceğiniz veya öğle aranızda sevdiğiniz kitabın keyfini çıkarabileceğiniz bir alana dönüşüyor.

 

Sıradaki adım saklama çözümleri

Yatak odasında gardırop koyabileceğiniz ekstra bir alan yoksa farklı bir saklama çözümü düşünülebilir. Bu yatak odasındaki seçeneklerden biri katlanabilir kapakları ile kapalı gardırop diğeri ise açık bir gardırop olabilir. Renkleri sayesinde duvarlarla uyumlu bir görünüm elde edilmiş ve tüm detaylar da bu yatak odasının karışıklıktan uzak, huzurlu havasını pekiştiriyor.

Tüm gardıropları inceleyin

Bir sonraki adım: yumuşak bir geçiş

Perdeler düşündüğünüzden çok daha farklı kullanım alanına sahiptir: camlarınızı kapatmanın yanı sıra oda içerisinde ayrı bölümler oluşturmak üzere de kullanılabilirler. Bu yatak odasında perdeler iki şekilde de kullanılmış: gardırobun bulunduğu alanı odanın geri kalanından ayırarak özel bir giyinme bölümü oluşturulmuş ve sahip olunan alana huzurlu ve sakin bir hava katılmış.

Tüm perdeleri inceleyin
Ideas - Home 3', 'Adım adım: yeni bir yatak odası
 

Uygun ışık altında rahatlatan tekstiller

Elde dokunmuş bir yün halı, zeminde ekstra rahatlık sağlıyor ve kumaş kaplama sarkıt lamba bu hissi pekiştiriyor. Tavanın tam ortasında bulunan sarkıt lamba, göze hoş görünmekle birlikte, aynı zamanda odaya güzel bir tarz katıyor.

Tüm sarkıt lambaları inceleyin

Yatak odalarının en önemli bölümü

Şimdi en önemli bölüme geldik. Rahat bir uyku söz konusu olduğunda seçim yaparken dikkatli bir şekilde seçilmesi gereken mobilya yataktır. Yatağınızı pencerenin altına mı yoksa köşelerden birine mi konumlandırmak istersiniz? Yatak için ideal yer, kişiye göre değişiklik gösterir. Sahip olduğunuz alana göre yatağınızı nereye yerleştireceğinize kendiniz karar vermelisiniz. Bu ufak yatak odasında çift kişilik karyola, farklı olarak odanın ortasına konulmuş. Odanın merkezinde rahat bir alan oluştururken aynı zamanda gardırop için de arkasında kullanışlı bir alan bırakıyor. Tamamen size ait olan odanız hazır!

Tüm karyolaları inceleyin

Rahat bir gece uykusu için doğru nevresim seçimi

Beyaz nevresimler her zaman güzel bir tercih olsa da beyaz rengin hakim olduğu bu odada, gri üzerindeki beyaz desenler ortama farklı bir tarz katıyor. Nevresim seçiminde yalnızca desenleri ve renkleri değil aynı zamanda rahatlığı da göz önünde bulundurmalıyız. Sıcak veya serin bir ortamda ya da yüz üstü, sırt üstü veya yan yatmayı tercih ediyor olabilirsiniz. IKEA’da her tercihe uygun yorgan ve yastıklara ulaşabilirsiniz!

Tüm nevresimleri inceleyin

Uygun bir komodin düzeni

Aynı anda okuduğunuz yedi kitabı veya isterseniz bir bardak suyunuzu koymak için komodin kullanışlı bir tercih olacaktır. Peki ya komodin için yeterli alanınız yoksa? Endişelenmenize gerek yok! Burada gördüğünüz gibi tepsili bir sehpa ve hemen yanında ayarlanabilir bir yer lambasıyla dilediğiniz yere rahatlıkla taşıyabileceğiniz bir çözüm oluşturabilirsiniz.

Tüm komodinleri inceleyin

Günün her anı kullanabileceğiniz bir oda!

Her şey hazır! Artık yatak odanızda sabah hazırlanırken rahatlıkla kıyafetlerinizi seçebilir, öğleden sonra biraz dinlenebilir, akşam uyumadan önce kitap okuyabilir veya gece deliksiz bir uyku çekebilirsiniz. Tamamen size ait bu alanı istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Evinizi değiştirin

Ideas - Home 3 - Adım adım: yeni bir yatak odası

Günün her anına hazır bir ev

Ideas - Home 3 - Adım adım: yeni bir yatak odası

Sade ve ihtiyaca yönelik tercihler

Ideas - Home 3 - Adım adım: yeni bir yatak odası

Biraz yenilik yapmanın zamanı gelmedi mi?

Site Creation & Technology by MagiClick Digital Solutions
Sayfa Başına Git