3 ev sahibi, favori yaz sofralarını anlatıyor.

24.10.2017

Tarzınız ne olursa olsun, ailenizle ya da misafirlerinizle ister evde ister dışarıda yiyin, sofrayı güzelleştiren küçük dokunuşlardır. Biz de masalarını kişiselleştirmeyi seven 3 ev sahibinden ilham verici sofra fikirleri aldık.


Evinizde piknik havası yaratın.

Kim demiş servis örtüsü sadece uzunlamasına kullanılır diye? Ve neden eski bir kot pantolonu yastık kılıfı olarak kullanmayalım? Hester için dekorasyon, yeni kombinasyonlar yaratıp onlarla eğlenmek demek. Hester'in yemek odası aydınlık, rahat ve çekici görünüyor. Hester, kurulama bezlerini birbirine dikerek uzun bir servis örtüsü haline getirmiş ve ahşap masanın üzerine yaymış. Böylece ahşabın açıkta kalan yüzeyi sofraya doğal ve rahat bir görünüm kazandırmış.

IKEA İyi Fikirler - 3 ev sahibi, favori yaz sofralarını anlatıyor

Sofranızı özenle hazırlayın.

"Yemeğimizi her zaman birlikte ailece yeriz, Bu, günlük rutinimizin beğendiğimiz bir parçası." diyor Graça. Özel bir sofra hazırlamak, çok zaman almak zorunda değil. Yuvarlak amerikan servisleri üzerine yine yuvarlak tabak, kase ve bardak koymak bile artistik ve çekici görünebilir. "Soframın daha özenli görünmesini istediğimde masaya biraz renk eklemek için yapay çiçek koyuyorum. Farklı tarzları karıştırmayı seviyorum; her şeyin birbiriyle çok uyumlu olmasını sevmiyorum."

Basit ve rahat bir sofra

"Masa düzeni çok basit de olabilir" diyor Paris'te bir apartman dairesinde yaşayan tasarımcı Hans. Bir evde gözüne ilk ne takılıyor? "Doku. Renk. Gelişigüzel yan yana konmuş şeyler." Hızlı bir öğle yemeği için Hans, kişin yanındakesme tahtasıüzerinde peynir çeşitleri ve beyaz kumaş peçeteye sarılı baget ekmeği servis ediyor. Böylece yemekten başka hiçbir şey dikkat dağıtmıyor. Mükemmeliyeti sevmeyen Hans, masayı da sadece tabaklar, çatal bıçak takımları ve buruşuk kumaş bir masa örtüsü ile kuruyor.

IKEA İyi Fikirler - 3 ev sahibi, favori yaz sofralarını anlatıyor
IKEA İyi Fikirler - 3 ev sahibi, favori yaz sofralarını anlatıyor

"Brunch yapmayı ve arkadaşlarımızı açık büfe tarzı ağırlamayı seviyoruz. Herkes masanın etrafında rahatça sohbet edebiliyor."
Hester

"Yemek odamın dekorasyonunu arada bir değiştirmeyi seviyorum. Değişiklik bir yenilenme oluyor aynı zamanda evin enerjisini farklılaştırıyor ve yükseltiyor."
Graça

"Ev, yemek yemek, yerken sosyalleşmek ve birlikte olmak içindir, gösteriş için değil.".
Hans