Katlanabilir parçanın düşme riskine karşı, SUNDVIK alt değiştirme masası/dolabı için yedek parça temini çağrısı

IKEA, SUNDVIK alt değiştirme masası/dolabına sahip tüm müşterilerinden, katlanabilir parçaya emniyet kilidini sıkıca monte ederek kullanmalarını önemle rica ediyor. Emniyet kilidinin kaybolması ya da yanlış yerleştirilmesi durumunda, emniyet kilidinin yenisini ücretsiz olarak almak için  IKEA ile iletişime geçilmeli.

IKEA, katlanabilir parçaya emniyet kilidi takılmadığı için, sıklıkla açılıp kapatılması sebebiyle gevşediğine ve çocukların alt değiştirme masasından düştüğüne dair birkaç bildirim almıştır.

IKEA, yapılan bildirimlerde müşterilerin SUNDVIK alt değiştirme masası/dolabının  emniyet kilidini, talimatlara uygun olarak monte etmeden ve her gün  açıp kapatarak katlanır alt değiştirme masası olarak kullandığını belirledi. Ürünün kullanım amacı, katlanabilir parçanın sabit tutularak bebeklerin bezlerinin değiştirilmesidir. Çocukların büyümesi ile bu fonksiyonunu tamamlayan ürün, ilerleyen dönemlerde katlanabilir parça kapatılarak  depolama ünitesi olarak da kullanılabilmektedir. Emniyet kilidini monte etmeden, katlanabilir parçayı açıp kapatarak ürünün iki farklı fonksiyonu aynı anda kullanmak güvenli bir kullanım şekli değildir.

Önlem olarak IKEA, emniyet kilidinin kaybolması ya da yanlış yerleştirilmesi durumunlarında, emniyet kilidinin yenisine ücretsiz olarak almak için IKEA Mağazaları ile iletişime geçilmesini rica eder. Bu işlem için fatura veya fiş gerekmemektedir.

IKEA, amaçlandığı şekilde ve sunulan talimatlara uygun olarak kullanıldığında ürünün emniyetli olduğunu belirtmektedir.

Daha detaylı bilgi için 444 4 532 numaralı telefondan IKEA’ya ulaşabilirsiniz.

İki farklı çeşit emniyet kilidi vardır. Hangi çeşit emniyet kilidine ihtiyacınız olduğunu aşağıdaki görsellerden belirleyebilirsiniz.

Versiyon 1:

Versiyon 2:

Site Creation & Technology by MagiClick Digital Solutions
Sayfa Başına Git