IKEA mağazalarında kolay alışveriş etmenin püf noktalarını sizler için buraya topladık! IKEA mağazalarında otopark ücretsizdir ve engelliler için özel park yerleri ayrılmıştır. Alışveriş sırasında ihtiyaç duyabileceğiniz her şeyi mağaza girişinde bulabilirsiniz: Kurşun kalem, not kağıdı, mezura, IKEA kataloğu, alışveriş arabası ve sarı torbalar işinizi kolaylaştırmak için sizleri bekliyor.

Çocuklarınızı da getirin

Çocuklarınızı da getirin

IKEA mağazalarında ailece alışveriş yapmak çok eğlencelidir. Siz alışveriş yaparken, çocuklarınız gözetmenler eşliğinde ücretsiz çocuk oyun alanlarının tadını çıkarabilir veya dilerseniz sizinle birlikte mağazayı gezebilirler. Her köşede ilgilerini çekecek bir oyun onları bekliyor. Hangisini tercih ederseniz edin, çocuklarınızın hiç sıkılmayacaklarından emin olabilirsiniz. Restoranlarımızda çocuk menüsü, bebek maması, mama sandalyesi ve biberon ısıtma imkanı bulunmaktadır. Özel bebek bakım odamız ise bebeğinizle ilgili her türlü ihtiyacınızı karşılamak üzere hizmetinize hazırdır.

Oyun alanına çocukların güvenliği nedeniyle 36-72 ay ve 90cm-120cm aralığındaki çocuklar alınmaktadır. Teslim eden ebeveynin ve çocuğun kimliğinin gösterilmesi gereklidir.

Beğendiklerinizi not alın

Beğendiklerinizi not alın

Mağaza içi kataloglarımızdan yararlanabilir, not kağıtları, kurşun kalemler ve kağıt mezuraları mağazalarımızın her köşesinde bulabilirsiniz. Beğendiklerinizi ölçebilir, not kağıtlarına ürün bilgilerini ve hangi rafta bulunduklarını yazabilirsiniz. Mağazada dolaşırken karşınıza çıkan küçük ürünler kolayca taşıyabilmek için girişte sarı torba almayı sakın unutmayın. Rahat alışverişin keyfini çıkarın!

Rahat olun, her şeyi deneyebilirsiniz

Rahat olun, her şeyi deneyebilirsiniz

IKEA mağazalarında her eşyayı denemek serbest! Yataklara, kanepelere gömülün, çekmeceleri karıştırın. Örnek yaşam alanlarımızın tadını dilediğiniz gibi çıkarın!

Fiyat etiketine bakın

Fiyat etiketine bakın

Fiyat etiketlerimizde ürünlerimizin adını, fiyatını, ölçülerini, malzemesini ve bunun gibi birçok faydalı bilgiyi bulabilirsiniz. Ayrıca ürünlerin self-servis mobilya alanında hangi rafta durduğu bilgisi de fiyat etiketlerimizin üzerinde yazmaktadır.

Görevliye danışın

Görevliye danışın

Fiyat etiketlerinde görevliye danışın yazıyorsa, satış danışma masalarına gelerek IKEA personeli ile temasa geçebilirsiniz. Beğendiğiniz ürünü nasıl alacağınızı size açıklamaktan mutluluk duyacaklardır.

Yemek molası

Yemek molası

Hijyenik, kaliteli, lezzetli ve düşük fiyatlı restoranımızda İsveç ve Türk mutfağının değişik yemeklerini tadabilirsiniz. Dilerseniz Çıkış kafemizden harika bir sosisli sandviçle açlığınızı bastırmanız da mümkün. Alışverişinizin sonunda İsveç Gıda Market'ine uğramayı sakın unutmayın. Sağlığa, lezzete, kaliteye önem verenleri IKEA restoranlarına bekliyoruz!

Ürünlerinizi raflardan kendiniz alın

Ürünlerinizi raflardan kendiniz alın

Fiyat etiketinin üzerinden bakıp aldığınız notlar self-servis mobilya alanında aradığınızı kolayca bulmanızı sağlayacak. Çoğu mobilyamız yassı kutulardadır. Kolayca taşır, hemen eve götürür ve kendiniz kurabilirsiniz.

Ödeme seçenekleri

Ödeme seçenekleri

IKEA mağazalarında size en uygun biçimde ödeme yapabilirsiniz.

Nakit, döviz (Dolar, Euro ve Sterlin), ATM kartları, Visa, Mastercard, Electron ve Maestro kartları geçerlidir.

250 TL'ye kadar olan mobilya ve ev aksesuarı alışverişlerinizde İş Bankası* ve Yapı Kredi Bankası** kredi kartları ile vade farksız 3 taksit, 250 TL ve üzeri mobilya ve ev aksesuarı alışverişlerinizde ise vade farksız 6 taksit fırsatı vardır. IKEA Aile Kart sahiplerine ise 250 TL ve üzeri mobilya ve ev aksesuarı alışverişlerinde İş Bankası* ve Yapı Kredi Bankası** kredi kartları ile vade farksız 9 taksit uygulanmaktadır.

Akbank***, HSBC****, QNB Finansbank***** ve Paraf****** kredi kartları ile tüm mobilya ve ev aksesuarı alışverişlerinde vade farksız 3 taksit imkanı bulunmaktadır. IKEA Aile Kart sahiplerine ise, 250 TL ve üzeri alışverişlerinde Akbank***, HSBC****, QNB Finansbank***** ve Paraf****** kredi kartları ile vade farksız 6 taksit uygulanmaktadır.

Vade farksız taksit kampanyaları 20 Eylül 2018 – 31 Ağustos 2019 tarihleri arasında geçerlidir.

Diğer banka kartlarındaki vade farklı taksit seçeneklerini öğrenmek için Müşteri Hizmetleri'ne danışabilirsiniz.

* İş Bankası Maximum Kart, Maximiles, Mercedescard ve şirket kredi kartları için geçerlidir.
** Kampanyaya World Eko Worldcard haricindeki tüm Yapı Kredi kredi kartları dahildir. Kampanyaya dahil olan diğer banka Worldcardları için Yapı Kredi Bankası’ndan bilgi alabilirsiniz.
*** Axess, Wings, Free, Bank’o Card Axess ve Akbank Ticari Kredi Kartı sahipleri için geçerlidir.
**** Tüm HSBC kredi kartları dahildir.
***** QNB Finansbank’ın tüm bireysel ve ticari kartları için geçerlidir.
****** Paraf, Parafly, Parafree, Sanal, Ek ve Business Kartlar için geçerlidir.

Hemen eve götürün

Hemen eve götürün

Çoğu IKEA ürünü kolay taşıyabilmeniz için yassı kutularda satılır. İsterseniz kendiniz arabanızda taşıyabilir, dilerseniz düşük bir ücret karşılığında nakliye hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Ayrıntılar için kasalardan sonra karşınıza çıkacak nakliye ve montaj bankosundan bilgi alabilirsiniz.

30 gün değiştirme imkanınız var

30 gün değiştirme imkanınız var

Alışverişinizden herhangi bir nedenle memnun kalmadığınızda, para iadesi veya değiştirme için tek yapmanız gereken; ürünü orijinal ambalajında, fiş/faturasıyla birlikte satın alma tarihinden itibaren 30 gün içinde geri getirmektir. Firma adına kesilen faturalarda ise, satın alan firmanın iade faturası ile değişim veya iade yapılabilir.

Yatak İade Politikası

Yeni bir yatağa alışmak yaklaşık bir ay sürer. Bu yüzden, seçtiğiniz yatağın size uygun olup olmadığına karar vermeniz için 90 gün deneme süresi veriyoruz. 90 gün boyunca yeni yatağınızı evinizde deneyin. Eğer memnun kalmazsanız başka bir yatakla değiştirmek için geri getirebilirsiniz.

* Kullanıcıların verdiği hasarlar kapsam dışıdır. Kampanya tek değişim için geçerlidir. Çocuk yataklarında geçerli değildir.
** Tüm şartlar ve kurallar için lütfen IKEA mağazalarına danışın. Yataklarda da IKEA’nın genel iade ve değişim şartları geçerlidir.

Beyaz eşya, kesilmiş kumaş, bitki, Fırsat Köşesi’nden alınmış ürünler ile mutfak tezgahı gibi siparişiniz üzerine kesilmiş/tasarlanmış ürünlerin iadesi yapılamaz. IKEA’nın İade Politikası ek bir haktır ve yürürlükteki tüketici haklarını etkilemez.