Gerçek deri kullanımı hakkında önemli bilgilendirme

Hayvan sağlığı ve refahı, IKEA için daima öncelikli konulardan biridir. Tüm hayvanların doğal davranışlarını sergileyebilmeleri, stresten uzak olmaları ve endüstride kullanılmaları durumunda hiçbir acı yaşamamaları gerektiğine inanan IKEA, global ölçekte konuya dikkat çekmek ve yüksek hayvan refahı standartlarına ulaşılabilmesine destek sağlamak amacıyla öncü çalışmalar gerçekleştirmektedir.

Bu anlayıştan hareketle, IKEA ürünlerinin imalatında kullanılan tüm deriler gıda endüstrisinden sağlanmaktadır. Gıda endüstrisinde herhangi bir kullanım alanı bulunmayan hayvan derileri, IKEA tarafından satın alınarak üretimde değerlendirilmektedir. IKEA, üretiminde gerçek hayvan derisi kullanmak adına hiçbir hayvandan direkt olarak yararlanmamaktadır.

Buna ek olarak, yukarıda da bahsedildiği gibi IKEA, tedarikçilerine düzenli ziyaretler gerçekleştirerek hayvan haklarına dair değerlerinin, tedarikçileri tarafından da uygulanıyor olduğundan emin olmaya gayret etmektedir.

Ayrıca, Eylül 2016'dan beri IKEA, üretiminde kullandığı gerçek hayvan derilerinin kaynaklarını takip edebilir hale gelmiştir. IKEA bu konuda çalışmalarına devam ederek, üretimde kullanılan derilerin sağlandığı hayvanların yaşadıkları çiftliklere kadar takip edilebilir bir tedarik zincirini gerçekleştirmeyi hedeflemektedir

Saygılarımızla,
IKEA Türkiye

Site Creation & Technology by MagiClick Digital Solutions
Sayfa Başına Git