Çizim Yarışması

Beş yıldır dünyanın her yerinden çocuklar, en yakın IKEA mağazasına başvuru yaparak hayallerindeki yumuşak oyuncağı çiziyorlar. Bu yıl yarışmaya 87.000 muhteşem çizim katıldı ve 6 tanesi SAGOSKATT 2019 yumuşak oyuncak koleksiyonuna katılmak üzere seçildi.

SAGOSKATT çocuklar tarafından tasarlanan ve sınırlı sayıda üretilen bir yumuşak oyuncak koleksiyonudur. IKEA'nın "Oynamaya ihtiyacı olan çocuklar için destek olmaya var mısınız?" kampanyasının bir parçası olup, herkesi daha iyi bir günlük yaşam için oyun oynamaya teşvik eder. SAGOSKATT Koleksiyonundan elde edilen gelirin bir kısmı çocuklara yönelik psikososyal destek çalışmalarına katkıda bulunmak için MAYA vakfına bağışlanmıştır.

IKEA İsveç'te bulunan jüri, gönderilen çizimler arasından yumuşak oyuncağa dönüştürülecek olan 6 çizim seçti. Bu her zaman için zor bir karar ve tüm çizimler kendine hayran bıraktıracak kadar güzel. Bu yarışma gerçekten birçok çocuğun sahip olduğu eşsiz yaratıcılığı ortaya çıkarıyor.

“Her yıl olduğu gibi, bu yıl da seçim yapmak kolay olmadı, çünkü bir sürü harika, sevimli ve yaratıcı çizim var! Seçim yaparken çizimin benzersizliği, yumuşak oyuncak olduğunda çocuklara ne katabileceği ve onlar için neyi temsil edeceği, üretilmesinin mümkün olup olamayacağı gibi temel şeyler ararız. Bu yıl göze çarpan şey, tıpkı her yıl olduğu gibi, yaratıcılık ve çok sayıda benzersiz çizim oldu!”
Bodil Fritjofsson, IKEA Çocuk Ürün Geliştiricisi

Seçilen çizimler sınırlı sayıda üretilen SAGOSKATT yumuşak oyuncak koleksiyonunun bir parçası olacaklar ve 2019 sonbaharında "Oynamaya ihtiyacı olan çocuklar için destek olmaya var mısınız?" kampanyasının bir parçası olarak dünya çapında IKEA mağazalarında yer alacaklar.

Jüri tarafından seçilen 6 yaratıcı ve benzersiz çizim şöyle:

Claudia, 6 yaş, İspanyol Adaları
"Bu uzun boylu, gökkuşağı kuyruklu sevimli, sarı zürafa çok arkadaş canlısı görünüyor. Bu zürafa, yumuşak oyuncak olarak birçok çocuğun arkadaşı olacak."

Kilian, 9 yaş, Almanya
"Pembe dili dışarı sarkan bu mutlu, arkadaş canlısı yumuşak canavar, kocaman sarılmaya her zaman hazır!"

Thomas, 9 yaş, Yunanistan
"Bu mavi canavara bayıldık, neredeyse 'Merhaba, seni seviyorum!' diye çığlık atıyor."

Noor, 7 yaş, Ürdün
"Kocaman gözlere ve yumuşacık kulaklara sahip olan bu sevimli fare, elinde tuttuğu balon buketi ile çocukları neşelendirecek."

Darren Wing Hei, 5 yaş, Çin
"Gökyüzünden yere kadar inen gökkuşağı, sıcak tutan çoraplarıyla çok sevimli ve yumuşak."

Riana, 11 yaş, Kıbrıs
"Bu robot çok iyi. Yumuşak oyuncak ile teknolojinin harika bir hayali karışımı. Üstelik çok arkadaş canlısı ve sevimli."